
Programmi eesmärk on inimtegevuse, looduse ja pärandkultuuri konfliktide ja harmoonia eksponeerimine. Eluliste näidetega eksponeeritakse inimtegevuse mõju nii loodusele kui ka pärandkultuurile ning nende harmooniat Maardu järve, Muuga sadama, Maardu linna, Pilpaküla, Maardu Põhja karjääris, Ülgase külas, Koljunukil, Tallinna prügila lähistel, Rebala ja Jõelähtme külades. Programmi saame mugandada vastavalt tellija soovile ning sihtrühmale.

Rummu raba retke käigus tutvutakse soo arengujärkudega ning õpitakse tundma rabaelustikku, rabas elavate liikide omavahelisi suhteid ja seoseid elukeskkonnaga. Vaadeldakse raba kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutletakse liigi elutingimuste üle. Õpitakse tundma Rummu raba ning selle väärtusi. Liikumine rabas ligi 1,5 km on räätsadel. Teekonna pikkus 4-5 km.

Külastame kohalikke põllumehi, kes demonstreerivad kaasaegset loodussäästlikku maaharimistehnikat, külastame Kostivere karstiala ja Jägala juga ning Jõelähtme ja Jägala jõe liitumisekohta. Programmi eesmärk on tutvustada säästvat põllu- ja metsamajandamist nitraaditundlikul alal, põhjavee kaitset, karstiala omapära põlluharimisel ja metsa majandamisel ning kasvatada loodusteadlikkust. Teostatakse praktilisi ülesandeid (nt mulla pH-mõõtmine, mullaprofiili/-niiskuse uurimine, mineraalide teke joogivees ja lubjakivi kaevandamine, külastatakse karstivorme ja Jägala juga. Tutvutakse praktiliste lahenduste ja võtetega säästva põllu- ja metsamajandamises nitraaditundlikul alal.