
Programmi käigus omandatake matkatarkusi, täiendatakse arusaamisi ökoloogilistest protsessidest, looduse toimimisest ja inimese mõjust sellele. Lisaks saavad lapsed ööbimiskogemuse väljaspool kodu (suur grupitelk) ning harjutavad meeskonnatööd. Matkame, meisterdame, mängime. Tegu on aktiivse, seiklusliku ja lõbusa minilaagriga, mille tegevused kohandame vastavalt osalejate eale.
Programmi eesmärk on tunnetada loodust kõikide meeltega. Kuulame, katsume, nuusutame, maitseme ja vaatame ringi. Räägime puudest ja mängime teemaga seotud mänge.

Programmis matkame looduses ja püüame leida loomade tegevusjälgi. Uurime, kes siin käis, millest ta toitus ja milliseid jälgi jättis? Kas looduses on kõik omavahel seotud ja mis juhtub kui ökosüsteem ei ole enam tasakaalus?
Miks me näeme looduses loomi nii harva? Kuidas loomad looduses kohanevad ja erinevaid meeli kasutavad? Läheme avastusretkele, mille käigus püüame ka oma meeli kasutada.

Programmi teemaks on muld elupaigana ja ringlused looduses (muld, õhk, vesi). Uurime mullaelustikku (kasutame ka stereomikroskoope), räägime kompostimisest. Tegevus on vaheldusrikas ja aktiivne.

Soovite koolis vähendada tekkivaid jäätmeid ja muuta koolipere tarbimisharjumusi? Tahate tõsta teadlikkust jäätmete vähendamise vajalikkusest? Jäätmeaudit on esimene samm jäätmekäitluse muutmise suunas. See aitab hinnata hetkeolukorda, tõsta teadlikkust olemasolevatest väljakutsetest ja töötada nende probleemide lahendamiseks välja tegevuskava.
Programmis vaatame üle kooli ühe päeva jäätmeid, sorteerime, kaalume ja paneme kirja. Tulemuste alusel koostame erinevate meetodite abil tegevuskava, kuidas koolis teadlikkust suurendada, jäätmeid vähendada, paremini sorteerida ja rohkem taaskasutada.