Mudaprogramm Tipu Looduskoolis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Mis ahvatleb lapsi kõige enam? Ikka porilombid ja mõnus muda!

Mudaprogrammil on need kaks asja lausa kohustuslikud! Saame teada, mis on muda ja kuidas see tekib? Tutvume loomadega, kellele muda väga-väga meeldib. Samuti saame teada, et sellist massi saab kasutada ka (pesa)ehituseks ja maalimiseks. Ja üleüldse tekitab muda väga palju elevust!

NB! Programmil osalemise eesmärk ongi mudaseks saada!

Programm on sobilik lasteaia vanemale rühmale ja 1. klassi õpilastele.

Maakond: Viljandimaa
Elamusretk  Tipu Looduskoolis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Programmi eesmärk on tunnetada loodust kõikide meeltega. Kuulame, katsume, nuusutame, maitseme ja vaatame ringi. Räägime puudest ja mängime teemaga seotud mänge.

Maakond: Viljandimaa
Kaisukaru piknik Tipu Looduskoolis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: Lasteaed
Lühikirjeldus:

Kaisukaru pealik Karl kutsub lapsi koos oma kaisuloomadega loodusretkele. Programm on mõeldud lasteaia vanemale rühmale, kuid kohandame seda ka noorematele. Mängud ja ülesanded aitavad loodust märgata ja tunnetada, õpetavad mida on loomadel eluks vaja ja kuidas nad metsas toime tulevad. 

Maakond: Viljandimaa
Toiduahelaprogramm Tipu Looduskool
Mari Tenisson
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

Programmis matkame looduses ja püüame leida loomade tegevusjälgi. Uurime, kes siin käis, millest ta toitus ja milliseid jälgi jättis? Kas looduses on kõik omavahel seotud ja mis juhtub kui ökosüsteem ei ole enam tasakaalus?

Miks me näeme looduses loomi nii harva? Kuidas loomad looduses kohanevad ja erinevaid meeli kasutavad? Läheme avastusretkele, mille käigus püüame ka oma meeli kasutada.

 

Maakond: Viljandimaa