

Programmis räägime veest, veekogudest ning nendega seotud loomadest, taimedest ja toiduahelatest. Teeme grupitööna erinevaid katseid nii veega kui vees. Mõõdame PH-taset, jõevee voolukiirust ja temperatuuri. Uurime lähemalt jõe taimestikku ning loomastikku. Meeskonnatööna tuleb hakkama saada ka jõe ületamisega. Vahelduseks mälutreening veeteemalise memoriiniga. Lõpetuseks räägime puhtast veest ja paneme oma mõistuse ja käed tööle, et ehitada looduslikest vahenditest parim veefilter.
Meeleolukas matkapäev Soomaa looduse avastamiseks talvel.
Ülesanded testivad noorte leidlikkust ja nutikust, õpetavad kaardi lugemise oskust ja gps-i kasutamist. Kinnistuvad teadmised metsloomadest ja nende jälgedest. Ülesanded õhutavad noori loodust jälgima, annavad praktilise kogemuse lõkke süütamisest erinevate vahenditega ja arendavad koostööoskusi.

Programmis matkame looduses ja püüame leida loomade tegevusjälgi. Uurime, kes siin käis, millest ta toitus ja milliseid jälgi jättis? Kas looduses on kõik omavahel seotud ja mis juhtub kui ökosüsteem ei ole enam tasakaalus?
Miks me näeme looduses loomi nii harva? Kuidas loomad looduses kohanevad ja erinevaid meeli kasutavad? Läheme avastusretkele, mille käigus püüame ka oma meeli kasutada.
Programmi eesmärk on tunnetada loodust kõikide meeltega. Kuulame, katsume, nuusutame, maitseme ja vaatame ringi. Räägime puudest ja mängime teemaga seotud mänge.
Mis vahe on taliuinakul ja talveunes olemisel? Kelle jälgi leiame? Kuidas jänes liigub? Kes on see tegelane, kellel on talvel valge kasukas ja must sabaots? Programmi eesmärk on õpetada lastele mänguliselt looduse märkamist ja jälgimist, õppida tundma meil elavaid loomi ja puid ning tutvustada seoseid loomade ja taimede vahel.