2 päeva Soomaal programm
Dagmar Hoder
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Programmi käigus omandatake matkatarkusi, täiendatakse arusaamisi ökoloogilistest protsessidest, looduse toimimisest ja inimese mõjust sellele. Lisaks saavad lapsed ööbimiskogemuse väljaspool kodu (suur grupitelk) ning harjutavad meeskonnatööd. Matkame, meisterdame, mängime. Tegu on aktiivse, seiklusliku ja lõbusa minilaagriga, mille tegevused kohandame vastavalt osalejate eale.

Maakond: Viljandimaa
Mudaprogramm Tipu Looduskoolis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Mis ahvatleb lapsi kõige enam? Ikka porilombid ja mõnus muda!

Mudaprogrammil on need kaks asja lausa kohustuslikud! Saame teada, mis on muda ja kuidas see tekib? Tutvume loomadega, kellele muda väga-väga meeldib. Samuti saame teada, et sellist massi saab kasutada ka (pesa)ehituseks ja maalimiseks. Ja üleüldse tekitab muda väga palju elevust!

NB! Programmil osalemise eesmärk ongi mudaseks saada!

Programm on sobilik lasteaia vanemale rühmale ja 1. klassi õpilastele.

Maakond: Viljandimaa
Tipu Looduskool
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus:

Programmis räägime veest, veekogudest ning nendega seotud loomadest, taimedest ja toiduahelatest. Teeme grupitööna erinevaid katseid nii veega kui vees. Mõõdame PH-taset, jõevee voolukiirust ja  temperatuuri. Uurime lähemalt jõe taimestikku ning loomastikku. Meeskonnatööna tuleb hakkama saada ka jõe ületamisega. Vahelduseks mälutreening veeteemalise memoriiniga. Lõpetuseks räägime puhtast veest ja paneme oma mõistuse ja käed tööle, et ehitada looduslikest vahenditest parim veefilter.

Maakond: Viljandimaa
Õppeprogramm Tipu Looduskooli Krooksu avastused tiigis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Programm on mõnusalt mänguline. Avastame ja uurime tiigielustikku. Räägime konnadest, nende arenguetappidest, toitumisest ja rollist ökosüsteemis. Voldime ka ise vahva konna.

Maakond: Viljandimaa
Tiigiprogramm lasteaedadele Tipu Looduskoolis
Tipu Looduskool
Sihtgrupp: Lasteaed
Lühikirjeldus:

Programm on esmane tutvus tiigieluga. Lapsed saavad ise katsetada kahvadega püüdmist ning seejärel uurida lähemalt  kinnipüütud loomi, putukaid. Üheskoos selgitame välja, kellega on tegu, mis on nende puhul iseloomulik ja huvitav. Räägime ka looduse toimimisest, toiduahelatest. Vaheldust pakuvad mitmed loodusega seotud mängud. Koduteele saab iga laps kaasa kohapeal meisterdatud putukapilli.

Maakond: Viljandimaa