

Programm toimub Tallinnas, Astangu rohealal. Tõuseme 15 meetri kõrgusele Mäeküla pangale ja tutvume liigirikka loopealse taimestikuga. Õppeprogrammi lõpus läheme taskulampidega kõndima maa-alustesse tunnelitesse. Õpime lähemalt tundma nahkhiiri ja nende supervõimeid. Teel esitab juhendaja lisaküsimusi, näitab raja ääres olevaid lindude ja loomade tegutsemisjälgi ja muud huvitavat.

Õpilased lähevad koos juhendajaga Keila-Joe parki, otsivad linde, taimi, putukaid, määravad neid koos. Toimub ka küsimustele vastamine looduses nähtu, infostendide või interneti abil, Programmi lõpus tehakse ühine päeva kokkuvõte. Parimad saavad auhinnad.
Õpilased lähevad koos juhendajaga Paljassaare linnuhoiualale, otsivad kohale omaseid liike ja määravad neid koos. Jagunetakse gruppidesse ja vastatakse juhendaja esitatud küsimustele – vastuseid leitakse loodusest, infotahvlitelt ja internetist. Parimad saavad auhinnad. Teemad on: meri, rannaalad, pärandkooslused, elustik, militaarpärand ja võimalikud keskkonnariskid.

Programm toimub Tsitre pargis. Pargis otsivad õpilased töölehtedel olevatele küsimustele vastuseid, mida leiavad eelkõige teabetahvlitelt. Uurime, kas raja ääres kasvab teabetahvlitel kujutatud liike. Juhendaja esitab lisaküsimusi, näitab raja ääres olevaid lindude ja loomade tegutsemisjälgi ja muud huvitavat. Vastused arutatakse õpilastega koos läbi.

Õpilastele selgitatakse ülesannet ja jagatakse nad 2-liikmelisteks võistkondadeks. Võistkonnad lähevad iseseisvalt Keila-Joa pargi loodusrajale, kus otsivad oma isiklike nutitelefonide abil õiget teed, kontrollpunkte, õigeid vastuseid. ja vastavad samuti oma telefonis. Vastused jõuavad kohe ka juhendaja telefoni.
Pärast ülesande täitmist arutatakse vastused läbi ja tublimad saavad auhinnad.