

Programmi eesmärk on õpilaste teadlikkuse suurendamine inimtegevuse mõjust keskkonnale, looduse ja keskkonna sidumine jätkusuutliku arengu ning loodusressursside säästliku kasutamisega. Õpilased teavad, millest on kliimamuutused tingitud, missuguste tegevustega tekitatakse kliimale kõige rohkem kahju ja kuidas saaks seda vähendada. Õpilased oskavad näha ühte probleemi mitmest erinevast seisukohast, oskavad teisi kuulata ja oma seisukohti kaitsta.
Programm koosneb kahest osast: esimene toimub Jääaja Keskuses ning teine osa toimub Vooremaa maastikukaitsealal. Keskuses toimuvas programmi osas saavad osalejad teadmisi mandrijäätekkelistest pinnavormidest ning pinnavormide teket mõjutanud protsessidest läbi ekspositsiooni infot käsitlevate ülesannete. Väljasõidul Vooremaale saadakse ülevaade Euroopa ühest esinduslikumast voorestikust. Õpitakse tundma looduskaitselisi objekte ning saadakse teadmisi looduskaitse vajadusest.

Loome teretutvuse erinevate puuliikide, tööriistade, ajalooliste töövõtete ja päris maaeluga.

Õpime ja avastame metsa kui elukeskonda, ökosüsteemi või apteeki. Mets kui kultuuri kese.

Praktilise töötoa käigus selgitakse:
- mis on tervislik elukeskkond ja kuidas mõjutavad meie tervist ja keskkonda tavalised ehitusmaterjalid
- mis on „haige maja sündroom“
- missuguse keskkonnasõbralikku alternatiivi tavatoodetele saab valida teadlik tarbija
Osalejad õpivad ise kokku segada värve looduslikest komponentidest: munaõlitempera, õllelasuurvärv ja kaseiinvärv ehk kohupiimavärv.