

Õppeprogrammi käigus tutvutakse Võrtsjärvega ja Eesti mageveekaladega ning õpitakse erinevaid kalaliike üksteisest väliste tunnuste põhjal eristama. Õpitakse kalade ehitust ja kohastumusi eluks vees. Läbi iseseisvate tegevuste kinnistavad õpilased kalade määramise oskuseid, õpivad moodustama erinevaid toiduahelaid, väärtustama kohalike liikide ja bioloogilise mitmekesisuse tähtsust, saavad selgeks võõrliikidega kaasnevad ohud ning säästva kalastamise põhimõtteid. Võrtsjärvega tutvutakse lähemalt parvesõidul järvele. Räägitakse Võrtsjärve tekkeloost, järve eripäradest, kalastikust ja kalandusest.
Õppeprogramm toimub EMÜ Võrtsjärve õppekeskuses Järvemuuseumis ja parvega Võrtsjärvel.

Kahe või kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemasid nagu energia, vastastikmõju, kiirus, liikumine, jõud ja dünaamika.
Haridusprogrammi käigus on võimalik tutvuda Padise kloostriga ja mõista selle rolli keskaegses ühiskonnas. Õpilased saavad giidituuri käigus ülevaate keskaegsest ühiskonnakorraldusest ja kloostrite rollist. Munkade argielu kirjeldused ja põnevad faktid aitavad ehedas keskkonnas kinnistada ajalootundides õpitut.

Kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemat jõud nii massikeskme, kokkupõrke kui tasakaalu kaudu.

Kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemasid valgus, värvused, hajumine, peegeldumine ja neeldumine.