

Programmi raames tutvutakse raba ehk kõrgsoo arenguga, selle imepärase maastiku osadega, raba taimestikuga ja loomastikuga. Retk viiakse läbi selleks suurepäraselt sobival Selisoo õppe-matkarajal.

Eesti võimsaim – Jägala juga langeb paeastangult 8 meetrit ning on aegade jooksul kujundanud suurejoonelise kanjoni. Muuksi linnamäelt avanevad kaunid vaated merele ja pangaalusele metsale. Põhjatähe monument meenutab Eesti-Soome relvavendlust eelmise sajandi lahingutes. Avastame Tsitre parki, kus kunagi asus Kolga mõisa Tsitre suvemõis. Hooneid säilinud ei ole, kuid mõisapargis on RMK rajatud puuderada, kus tutvustatakse seal esinevaid puu- ja põõsaliike ning suvemõisa kuulsusrikast ajalugu. Mereääärsest vaatetornist saab vaadelda linde ja kaugeid meresaari.

Programmi käigus tutvustatakse 3 erinevat rekultiveerimise viisi. Sealjuures arutletakse, millised rekultiveerimise viisid on kõige kasulikumad majanduslikult, millised looduse taastumise seisukohalt, millised on põnevamad, millised võimalused veel võiksid olla.

Järva maakonna läänepiirile jääb Kakerdaja raba, mis on Kõrvemaa suuremaid rabasid. Raba on hästi laukarikas ja huvitava taimekooslusega. Mööda laudteed rabajärveni matkates saame nautida kauneid rabavaateid. Uurime, mis on ikkagi raba, mis taimed kasvavad rabas ning kuidas Kakerdaja raba on omale nime saanud.

Programmi põhirõhk on suunata lapsi nägema loodust, märkama detaile ja julgustada esitama küsimusi nii endale, õpetajale, juhendajale jne. Me tahame, et laps õpiks märkama, tal tekiks uudishimu ja soov saada teada.
Programm viiakse läbi tellijaga kokkulepitud looduslikus kohas (Ida-Virumaal).