placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, Lasteaed
Maakond: Harjumaa
Õppemängu kaane kujundusel on joonis kohvi, banaani ja teiste oluliste toodeta kasvatamise, töötlemise ja kaubandusega seotud tegelaskujudega
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Temaatiline videoklipp ja ettekanne koos aruteluga. Ettekandes käsitletakse järgmisi teemasid: mis on õiglane kaubandus, milleks on seda vaja, mida saavad arengumaad kasu ning mis kasu võiks sellest olla meil siin Eestis.  

Esitlusele järgneb õppemäng “Õiglane kaubandus”. Õppevahend esitab õiglase kaubanduse teemat neljas valdkonnas: banaani, puuvilla, kohvi ja kakao näitel. Iga teema sissejuhatuseks vastavad õpilased teemaga seotud küsimustele ning avastavad põnevaid fakte. Punktide kogumiseks on õppevahendil abiks „arvelaua” nupud – neid liigutades saab anda õigete vastuste eest võistkondadele punkte.

Peale küsimuste-vastuste vooru selgitame banaani, kohvi, kakao või puuvilla kasvatamisega seonduvaid peamisi probleeme ning kuidas õiglane kaubandus püüab neid probleeme lahendada.

Maakond: Jõgevamaa
õppeprogramm kodusloomad talus
Maris Mägi
Sihtgrupp: Lasteaed
Lühikirjeldus:

Õppeprogramm tutvustab peamisi taluloomi ja -linde: liigid ja tõud, tunnused, kehaosade nimetused, loomade roll inimeste elus. Talus kohtutakse päris loomade ja lindudega, lapsed saavad loomi-linde katsuda ja lüüa kaasa lihtsamates talutöödes (poni kammimine, kanamunade korjamine, loomade toitmine).

Maakond: Tartumaa
placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Maakond: Viljandimaa
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

Programmi raames saavad õpilased tutvuda meie toidulaual tavaliste, nii kohalike kui ka Eesti looduses mittekasvavate taimede ja nende saadustega.
Suur osa meie igapäevasest toidust on saadud taimedelt – juba pikka aega on eestlaste põhitoiduks olnud kartul, leiba-saia küpsetatakse teraviljast, paljud vitamiinid ja suure hulga muid vajalikke aineid saame me puu- ja köögiviljadest. Aga kui hästi me tunneme taimi, kes meid toidavad? Kas me teame, kust on pärit suhkur või tunneksime me looduses ära banaanitaime?

Maakond: Tartumaa