
Tutvustada lasteaialastele metsa ja raba ning õpetada neid seal liikuma. Õpetada tundma nende kasvukeskkondade tuntumaid taimi. Selgitada, miks peab loodust hoidma. Tutvume rabajärve ja seda ümbritseva rabapinnasega.

Harjutame matkale minekut turvalises ja tuttavas keskkonnas - lasteaias või koolis ning selle lähiümbruses. Selgitame välja, kes on metsas meie abilised ning kellest võiks eemale hoida. Proovime läbi orienteerumise, lõkke tegemise ning looduses ellujäämiseks vajalikud nipid. Vanemate matkajatega kohtume metsas matkarajal ning proovime kõik päriselt läbi.
Õppeprogrammi eesmärgiks on läbi praktiliste tegevuste õppida looduses käituma ja hakkama saada. Tegevuste käigus jagatakse praktilisi matkatarkusi. Ehitatakse onni. Õpitakse tundma taimi, ka neid, millest teed valmistada. Keedetakse teed ja võetakse linnupetet. Läbi mängu saadakse teada, millised loomad elavad selles metsas. Õpitakse märkama looduse märke ning seda kuidas vajadusel aidata matkal kaaslast ja iseennast.
Programmis tutvutakse lähemalt Põllumajandusmuuseumis asuvate loomadega - ponidega, küülikutega, kanadega, hanedega, partidega, kitsedega, lammastega ning vuttidega. Käsitletakse ohustatud tõuge, loomapidamissaadusi, jätkusuutlikkust põllumajanduses. Programm on üles ehitatud kaasahaaravalt praktilistele tegevustele.

Särtsutund on lasteaialastele loodud aktiivne haridusprogramm, mis sobib ka esimese klassi õpilastele eelkõige elektriohutuse ja -säästu teemade käsitlemiseks. Programmi käigus koostatakse vooluring, mängitakse selgeks patarei töötamise ja voolu tekkimise põhimõtted. Õpituba toimub avastuskeskuse Välgusaali ekspositsioonil ning selle osaks on ka elektridemonstratsioonid.
Õpitoa kestus kokku on 30 minutit.