

Programmi käigus tutvutakse taaskasutuse kui mõtte- ja eluviisiga, analüüsitakse elu tänapäeva tarbimisühiskonnas ning koostöös püütakse leida ideid, kuidas oma elu keskkonda säästvamaks muuta.
Õppeprogrammi sisu põhiteemaks on raba elukeskkonnana ja kõrvalteemaks mets elukeskkonnana. Kõnnu järve matkarajal saavad õpilased põgusa ülevaate 4 eri metsatüübist läbides salumetsa, lammimetsa, kõdusoo metsa (kuusik), rabamänniku. Peale rabamännikut jõutakse rabajärve ja puisrabani. Juhendaja selgitab rabas liikumise eripärasid ja ohutust. Kuidas on tekkinud turbakraavid? Tehakse ring ümber järve. Õpitakse tundma turbasammalt ja tuntumaid rabataimi: sookail, sinikas, huulhein, kanarbik, vaevakask, turbasammal, jõhvikas, kukemari. Tutvutakse raba, siirdesoo, madalsoo, älve ja rabajärvega. Rabavee toitelise oja vee ja rabajärve vee võrdlemine.

Õppeprogramm toimub Soomaa rahvuspargis Ruunaraipe luidetel. Õpilased harjutavad mänguliste ülesannete abil kaardi ja kompassiga orienteerumist, pinnavormide eristamist, gpsi kasutamist ja lõkke süütamist ja grupitööd.

Meie igapäevases elus on nii palju pakendeid, paljud tarbeesemed on tehtud plastist. Vaatleme, kuidas saaksime vähendada plasti tarbimist ning kuidas plasti taaskasutada. Mida tähendavad pakenditel leiduvad tootemärgised? On kõik plastid meile ohutud? On aeg teha teadlikke valikuid. Lühike ülevaade plastide tootmisest ja kasutamisest. Praktiline töö: teeme helkiva ripatsi või juuksekummi.

Õppeprogramm aitab lastel arendada loodusvaatluste oskusi, loodustunnetust ja armastust. Samuti aitab üle saada looduses viibimise hirmudest. Programmi raames õpime kirjeldama meid ümbritsevat keskkonda ja mida teha, kui oled eksinud.