

Harjutame matkale minekut turvalises ja tuttavas keskkonnas - lasteaias või koolis ning selle lähiümbruses. Selgitame välja, kes on metsas meie abilised ning kellest võiks eemale hoida. Proovime läbi orienteerumise, lõkke tegemise ning looduses ellujäämiseks vajalikud nipid. Vanemate matkajatega kohtume metsas matkarajal ning proovime kõik päriselt läbi.

Meie igapäevases elus on nii palju pakendeid, paljud tarbeesemed on tehtud plastist. Vaatleme, kuidas saaksime vähendada plasti tarbimist ning kuidas plasti taaskasutada. Mida tähendavad pakenditel leiduvad tootemärgised? On kõik plastid meile ohutud? On aeg teha teadlikke valikuid. Lühike ülevaade plastide tootmisest ja kasutamisest. Praktiline töö: teeme helkiva ripatsi või juuksekummi.

Õppeprogramm aitab lastel arendada loodusvaatluste oskusi, loodustunnetust ja armastust. Samuti aitab üle saada looduses viibimise hirmudest. Programmi raames õpime kirjeldama meid ümbritsevat keskkonda ja mida teha, kui oled eksinud.

Õppeprogramm toimub Soomaa rahvuspargis Ruunaraipe luidetel. Õpilased harjutavad mänguliste ülesannete abil kaardi ja kompassiga orienteerumist, pinnavormide eristamist, gpsi kasutamist ja lõkke süütamist ja grupitööd.
Retkel seenemetsa otsitakse võimalikult erinevaid liike ja tutvutakse nii mürgiste, söögikõlbmatute kui ka söögiseentega. Peale metsaretke koostatakse koolis väike seenenäitus ka teistele tutvumiseks.