

Selgroogsete programm annab lasteaialastele võimaluse tutvuda kõige tuntuma osaga loomade elurikkusest. Laps õpib imetajate, lindude, roomajate, kahepaiksete ja kalade maailmas orienteeruma läbi tunnetuslikkust ja loovust arendavate mängude. Anatoomiliste õppevahenditega, topistega ja elusa loomaga interakteerumine aitab lapsel õptitu siduda vahetute emotsionaalsete kogemustega.

Putuka õppeprogramm pakub lasteaialastele võimaluse luua putukatega lähedane kontakt tuttavas ja turvalises keskkonnas. Programmi kesksel kohal on elusate eksootiliste putukate vaatlemine. Neile lisaks uuritakse värvikirevaid ja kummalisi prepareeritud putukaid läbi klaasi ja binokulaari suurenduse. Kõige selle käigus tutvutakse putukatele iseloomulike välimuslike ja käitumuslike tunnustega. Programmi eesmärk on luua lastes empaatia ja suurem mõistmine neist endast nii erineva eluvormi suhtes. Meie eesmärk on inspireerida last end ümbritsevat rohkem märkama ja uurima.

Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste metsloomade elu ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema. Aastaaegade tegevuskeskustes katsuvad lapsed topiseid, uurivad herbaarlehti, linnupesi ja mune, päris putukaid ja sipelgapesa mulaaži.
Tund kestab 60 minutit ja viiakse läbi lasteaia ruumides.
Kõik vajalikud õppevahendid tagab loodusmuuseum.

Pakime suurde seljakotti kokku kõik tähtsamad metsa elukad ning tuleme ja räägime neist koolis või lasteaias kohapeal. Võimalusel luusime ringi ka õuealal ning vaatame, kes seal end peidab.

Ka väike kodumets võib endas peita põnevaid saladusi. Esmapilgul võõras ja ehk veidi ka hirmutav, kuid tuttavaks saades kodune ja sõbralik. Jalutame koos metsas ning saame tuttavaks sealsete elanikega ning uurime nende omavahelist sõprust.