

Uurime kuidas magnet töötab ja kus seda kasutatakse ning vaatame kuidas on see seotud loodusega. Teeme katseid ja uurime erinevaid eksponaate ning lõpetuseks meisterdame ise magnetmängu.

Räägime leivaajaloost, õpime ära 5 teraviljasorti, vaatame filmi ja valmistame väikestes gruppides odrakaraskit. Programmi lõppus lbime õppemängu "Leib"

Õpilased tutvuvad seeneriigi erinevate esindajatega läbi praktilise töö. Programmis:
- erinevate seenerühmade näidiste vaatlus mikroskoobiga,
- prepareerimine;
- uurimine mikroskoobiga;
- igal õpilasel praktikumi läbi viimiseks mikroskoop;
- arutelu seente rollist ökosüsteemides ja tähtsusest inimesele.
Soovituslik 8. klass - toetab bioloogia ainekava - seente tunnused ja eluprotsessid.

Mänguline ja praktiline õppeprogramm Pärnu Loodusmaja Talveaias.
- tutvub juhendatud vestluse käigus talveaia taimedega ja võrdleb taimede erienevusi (leht, okas, kõrge, madal, suur, väike);
- läbi mänguliste tegevuste selgitatakse, kuidas ja miks kasvab seemnest taim;
- iga laps paneb kasvama kaks erinevat seemet, programmi lõpus saab mulda pandud seemned kaasa ning jälgib edaspidi (lasteaias) nende kasvamist, täites vaatluslehte. Selle abil saab laps teadmised taime kasvamisest.
Õppetöö viiakse läbi Pernova Talveaias ja istutamiseks kohandatud õppeklassis. Tegevuste näitlikustakse: õppefilmi, pildimaterjali, erinevate talveaia taimedega ja õppemänguga.
Vaatluse läbi viimiseks lasteaias antakse kaasa trükitud juhend „Seemnest taime kasvatamine“ ja edasine töökäik. Töökäik sisaldab kahe erineva taime võrdlemist kasvamise perioodil.
Pernova Loodusmajaga tutvu siin
NB! Programm läbiviimine LAK-õppe võimalusega.