

Teeme jalutuskäigu Lääne-Viru jäätmekeskuses, kus saame teada, mis saab jäätmetest pärast nende sorteerimist.

Õppeprogramm annab ülevaate, kuidas käituda kohtumisel metsloomaga. Metsloomad ei vaja inimese abi, kuid erandjuhul võib sekkumine olla vajalik. Sekkumist vajavad olukorrad tuleb ära tunda ja tegutsema peab metsloomade loomulikku elukorraldust ja vajadusi arvestavalt.
Programmis tutvutakse metsloomade loomuliku elukorraldusega, abitusse seisundisse sattumise tüüpiliste olukordadega ja inimese rolliga selles. Tuuakse näiteid inimese vale käitumise tagajärgedest ja selle seosest jätkusuutliku elukorraldusega.

Õppeprogramm, mille käigus uurime riikliku looduskaitse ajalugu Eestis ning selle toimimist tänapäeval. On võimalik korraldada ka koolis.

Õppeprogramm Eesti loodusvaradest, sealhulgas maavaradest. Õpilased saavad võimaluse Eesti maavarasid kaasõpilastele tutvustada. Selleks vajalikud teadmised tuleb aga omandada sissejuhatavas aardejahis.

Õppeprogrammis püüame ja määrame vee-elanikke. Toimumiskohaks on kooli valitud veekogu Lääne-Virumaa piires. Headeks variantideks on Neeruti Eesjärv, Porkuni järv, Kadrina paisjärv või Soolikaoja Rakveres.