
Viiakse läbi loodusvaatluskursus ning koolitus, kus õpetatakse avastama loodust ja kasutama õppeprotsessis mittetraditsioonilisi loomingulisi sh digitehnoloogilisi vahendeid. Liigume metsa, metspargi ja pargi õpperajal, kus saame selgitusi, ülesandeid ruutkoodidelt ja laeme fotod internetikeskkkonda.

Vee kui elukeskkonna tutvustamine, veeelustiku tundmaõppimine, keskkonnateadlikkuse tõstmine läbi loodusteadusliku uurimismeetodi. Lasteaed, I, II ja gümnaasiumi kooliaste, võimalus kohaldada gümnaasiumi kooliastmetele sh puuetega inimestele ning täiskasvanutele. Püütakse veeloomi kahvaga ja määratakse liike veetaimedel ja -loomadel.
Õpitakse tundma Pandivere kõrgustiku maa-alust osa, saadakse teadmisi geoajaloost. Õpitakse tundma maakera ajalugu, täiendatakse teadmisi jääajajärgsest maakoore pealiskihist, põhjavee tekkest, selle kulgemisest maapinna pealiskihis. Korratakse veeteket mõjutavaid loodusnähtusi. Toimub praktiline fossiilide otsimine karsti järsaku paljandil, maastikul.
Retk loodusesse, kus õpitakse valmistama okstest onni, süütama tikuta lõket, keedetakse teed ja soovi korral ka suppi lõkkel. Kuidas saada hakkama looduses kui oled eksinud. Tutvustatakse võtteid, mida rakendatakse looduses eksimise situatsioonis ning sellisesse olukorda sattumise vältimiseks. Lasteaed, I, II, gümnaasiumi kooliaste, võimalus kohaldada teistele kooliastmetele sh puuetega inimestele ning täiskasvanutele.

Õpime tundma ja eristama loodushelisid ning linnu- ja loomahääli, matkima loomade ja lindude häälitsusi, õppida valmistama looduslikest esemetest muusikainstrumenti.