
Tutvustame Pandivere kõrgustikku ja Pandivere-Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikku ala, keskendudes nende tähtsusele ning eripärale puhta vee ja selle tekke seisukohast. Praktilisteks näideteks on looduses on Äntu allikajäved ja Metsamõisa karstilehtrid. Soovi korral saame käia Norra allikatel.

Õpime kasutama 5 meelt looduseõppel Meelteaias ja metsaraja retkel. Kasutame maitse, kuulmise, nägemise, haistmise, kompimise meeli, et saada informatsiooni ümbritseva looduse omaduste kohta.

Vee kui elukeskkonna tutvustamine, veeelustiku tundmaõppimine, keskkonnateadlikkuse tõstmine läbi loodusteadusliku uurimismeetodi. Lasteaed, I, II ja gümnaasiumi kooliaste, võimalus kohaldada gümnaasiumi kooliastmetele sh puuetega inimestele ning täiskasvanutele. Püütakse veeloomi kahvaga ja määratakse liike veetaimedel ja -loomadel.

Õpitakse märkama, käituma ja liikuma, looduses matkates. Tegemist on praktilise kogemusõppega, kuidas looduses eksides või matkates hakkama saada ning milliseid võtteid on võimalik looduses matkates kasutada ( sooja saamine, joogivee saamine, tuletegemine, söögitegemine, saunas käik vms).Tutvustatakse võtteid, mida rakendatakse looduses eksimise situatsioonis ning sellisesse olukorda sattumise vältimiseks.

Tutvutakse putukate eluga looduses, sealhulgas mesilaste vaatlustarus oleva maailmaga.
Putukate paiknemine toiduahelas, elukohad, tähtsus eluslooduse jätkusuutlikkusel. Mesilaste vaatlustaru külastus. Putukate vaatlustaru vaatlus, entomoloogia kogu vaatlemine, uuritakse mesilaste saadusi ja putukate elutegevuste tagajärgi.