
Tutvustame Pandivere kõrgustikku ja Pandivere-Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikku ala, keskendudes nende tähtsusele ning eripärale puhta vee ja selle tekke seisukohast. Praktilisteks näideteks on looduses on Äntu allikajäved ja Metsamõisa karstilehtrid. Soovi korral saame käia Norra allikatel.

Antakse näitlik ülevaade miljonite aastate jooksul toimunud geoloogilistest protsessidest nuhvliga ja praktikas, looduses. Õpitakse seostama geoloogilisi protsesse elu arenguga Maal ning seostama neid ka maavarade tekkimisega. Õpitakse tundma Eesti geoloogilist aluskorda ning maavarasid ning nende geograafilist jaotust – liiv, lubjakivi, graniit, savi, põlevkivi, turvas. Määratakse erinevate vete kvaliteeti: elektrijuhtivus, pH, temperatuur. Arendatakse tärkamisoskuse ja analüüsivõimet. Antakse sisu mõistetele – kambrium, ordoviitsium, silur ja devon. Õpitakse Nuhvlite kasutusfunktsioone. Toimub teadmiste süvendamine kultuuriloost ning loodusest ja erinevate õppeainete integratsioon.

Viiakse läbi loodusvaatluskursus ning koolitus, kus õpetatakse avastama loodust ja kasutama õppeprotsessis mittetraditsioonilisi loomingulisi sh digitehnoloogilisi vahendeid. Liigume metsa, metspargi ja pargi õpperajal, kus saame selgitusi, ülesandeid ruutkoodidelt ja laeme fotod internetikeskkkonda.

Puhta vee teemapargi õpperada pakub praktilist õpperaja külastus loodus- ja keskkonnamängude läbiviimise ning loodusobjektidega seotud ülesannete täitmist ruutkoodi põhiselt. Õpperajal liigutakse orienteerumise kaarti kasutades. Ruutkoode saab lugeda nutiseadmega. Nutiseadmed palume kaasa võtta. Meie territooriumil on WIFI ja vajadusel jagab juhendaja mobiilset internetti. Raja pikkus kuni 3 km. Programmi eesmärk on tutvustada Puhta vee teemapargi loodusobjekte, piirkonna ajalugu, harjutada orienteerumist, analüüsida inimmõju loodusele ja vastupidi ning kasvatada loodusteadlikkust.

Õpitakse märkama, käituma ja liikuma, looduses matkates. Tegemist on praktilise kogemusõppega, kuidas looduses eksides või matkates hakkama saada ning milliseid võtteid on võimalik looduses matkates kasutada ( sooja saamine, joogivee saamine, tuletegemine, söögitegemine, saunas käik vms).Tutvustatakse võtteid, mida rakendatakse looduses eksimise situatsioonis ning sellisesse olukorda sattumise vältimiseks.