Lotte pildiga mäng, Eesti kaart mängualuseks, küsimuste kaardid on fotodega.
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Lotte loodusmängus õpivad osalejad tundma Eesti loodust kuue valdkonna pildiküsimustele vastates. Mängu teeb põnevaks interaktiivne Lotte häälega mängupliiats. Lotte loodusmängu saab kooli/lasteaeda ka iseseisvaks kasutamiseks laenutada. 

Maakond: Jõgevamaa
lapsed uurivad lumel pabulaid
Elo Raspel
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Talvine aktiivõppeprogramm, milles osalejad saavad kogemusi metsloomade tegevusjälgede otsimisel ja teadmisi nende eluviisidest, liigirikkusest ja omavahelistest seostest. Matkame, mängime, külastame looduskeskuse näitust, uurime loomade nahku, sarvi, ekskremente. Õppeprogrammi saab korraldada ka kooli või lasteaia lähedal looduses.

Maakond: Jõgevamaa
placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Lasteaed, Täiskasvanud
Maakond: Jõgevamaa
lapsed vaatavad vaatetornist rabamaastikku
Elo Raspel
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus:

Õppekäigul rappa on eesmärk läbi aktiivtegevuste ja erinevate meelte suurendada teadmisi rabakooslusest. Millised loomad-linnud elavad rabas, miks on seal nii vähe taimi, kes on raba kõige olulisemad tegelased, mis on turvas? Matkame u 4 km, maitseme vastavalt aastaajale marju või uurime õisi, nuusutame erinevate taimede lõhna, katsume märga raba pinnast, uurime lauka vett, kuulame lummavat rabavaikust. Liigume Männikjärve äärses metsas ja laudteed mööda rabas kuni tornini. Tegevustesse on haaratud kõik meeled ning teadmisi kinnistame erinevate mängudega. Külastame ka Endla looduskeskuse püsinäitust.  

Maakond: Jõgevamaa