

Eesmärk anda ülevaade Eesti jõgede ökosüsteemist ja Narva jõe eripärast, Narva jõgi ümbritsevast keskkonnast ja inimeste mõjust keskkonnale, looduskaitsest Eestis. Kujundada säästva ellusuhtumist keskkonda. Tekitada huvi iseseisvalt uurida rohkem Narva jõe ja ümbritseva keskkonna ajaloost ja inimeste mõjust.

Õppeprogramm annab ülevaate sellest, millised ohud varitsevad meid Eesti looduses. Ohtlikud loomad ja putukad. Mürgised taimed ja seened. Müüdid ja tegelikkus. Kuidas looduses ohutult liikuda? Kuidas käituda ohuolukorras ja mürgistuse korral? Nendele küsimustele leiame üheskoos vastused.

Õppekäik toimub Aidu karjääri vanemas osas. Retke käigus antakse ülevaade Aidu kanalite vetest, puistangutest, rekultiveerimise viisidest, rekultiveeritud metsadest, looduse taastumise protsessidest, loomastikust ja linnustikust. Õppekäiku mitmekesistavad eriilmelised ülesanded. Retke lõpus külastatakse Sipelgamäge, kus avaneb vaade Aidu karjäärile, rajatavale tuulepargile ja ümberkaudsetele tehismägedele.

