

"Täiusta elukeskkonda" on programmi mitut valdkonda hõlmav teema, mida soovitame alustada kohast, kus me veedame palju aega, st lasteaiast, kus seda programmi viiakse läbi. Pakume lastele värsket pilku lasteaia õuele, uurida loodust ja taimi, mis seal kasvavad, istutada 2 dekoratiivset või viljapuud (mille valib õpetaja), rajada viljaaed. Aktiivõppemeetodite abil tutvustatakse programmis osalejatele ümbritsevaid puid, määravad nende nimesid ning istutavad koos oma õpetaja (ja vanematega) 2 puud oma aias. Edaspidi programmi osalejad jätkavad istiku kasvu jälgimisega ning hoolitsevad selle eest koolieelse asutuse territooriumil.

Programmi raames tutvustatakse vahetus keskkonnas erinevate pinnavormidega: sisemaised luited, rannaluited ja oosid. Kohalikud nimetavad neid kõiki kriivadeks. Need huvitavad, rabast kerkivad pinnavormid on elupaigaks paljudele loomadele ja olid pikka aega elupaigaks ühele huvitavale kogukonnale - poluvernikutele.

Programmi raames õpitakse Eesti ühe ürgsema metsatüübi – klindimetsa puid, põõsaid, alustaimestikku, samblaid ja samblikke. Lisaks uuritakse, millised keskkonnatingimused ja kuidas mõjutavad klindimetsa olemust.

Õppeprogramm viiakse läbi Poruni õpperajal, kus on suurepärased võimalused teha tutvust Eestis haruldaseks muutunud metsatüüpidega: laialehine põlismets, lodu- ja lammimets.

Programm viiakse läbi Kõnnu dendropargis. Programmi raames õpitakse tundma ja eristama 3 erinevat eestimaist okaspuud: kuusk, mänd ja kadakas ning lisaks paari võõramaist mändi, kuuske ja nulgu. Detsembrikuus toimuvate programmide puhul valitakse välja laste meelest ilusaim jõulupuu.