

Aktiivtöö mullaga keskendub mulla tekke, koostise ja tähtsuse tundmaõppimisele. Õppeprogramm toimub looduskeskuse õppeklassis ja õuealal, kus on võimalik mullapuuriga mullaprofiili võtta, mullaproovist teeb iga õpilane sõrmeproovi. Kirjeldame ja mõõdame mullahorisonte, teeme äigejoonise, sõelume kuiva mulda ja uurime binokulaari abil mullaelustikku. Arutleme mulla tähtsuse üle looduses ja inimese elus.

Programm annab ülevaate Eesti maavaradest, nende levikust, omadustest ja kasutusaladest. Maavarade jätkusuutlik kasutamine ja millised on Eesti tuleviku maavarad. Rühmatööna õpime tundma näidiste abil Eestis enamlevinud maavarasid. Loeng ja soovi korral õppesõit.

Õppeprogramm annab ülevaate sellest, millised ohud varitsevad meid Eesti looduses. Ohtlikud loomad ja putukad. Mürgised taimed ja seened. Müüdid ja tegelikkus. Kuidas looduses ohutult liikuda? Kuidas käituda ohuolukorras ja mürgistuse korral? Nendele küsimustele leiame üheskoos vastused.
Eestimaa rahvusparkide programm keskendub Eesti looduskaitse süsteemi tutvustamisele rahvusparkide näitel. Saadakse põgusalt tuttavaks kõigi 6 rahvuspargiga ning põhjalikult tutvutakse oma kodule lähima rahvuspargi loodus- ja kultuuriväärtustega. Aktiivtegevuste käigus mängitakse rollimängu. Rollimängu käigus saadakse teada erinevate sihtrühmade huvid ja vajadused kaitsealal.
Programm toimub koolis (2x 45 min) või looduskeskuses koos matkaga kuni (5h).