
Õppepäeval keskendutakse peamiselt looduse vahetule kogemisele. Õpilane saab Tallinna botaanikaaia territooriumil mullakaeve juures ülevaate mulla horisontidest ja erinevatest muldadest ning külastab Kloostrimetsa soo-õpperada. Õpilane teeb erinevaid mullaga seotud katseid (pH-väärtuse määramine, mulla õhusisalduse uurimine, sõelkatse, äigeproovi tegemine, mullatüübi kindlakstegemine “vorsti” katse abil, karbonaatiooni tõestamine), tutvub kompostri ja selle tööpõhimõtete ning kasutamisega.

Sood on müstilised maastikud, mis pakuvad üheaegselt nii rahu kui põnevust. Matkame seal mätastel hüpeldes, räätsadega rassides või hoopis laudteedel jalutades. Valik on teie!

Kõrvemaal leidub suuremaid ja väiksemaid rabasid. Seekord läheme Seli rappa Järvamaa äärealadel. Kõrgelt oosiharjalt laskub rada raba peale, kus teeme tutvust iseloomulike rabataimedega ja räägime soode tähtsusest meie ökosüsteemis. Piki laudteed jõuame laugaste ja älveste vahele, vaatetornist ulatub silm vaatama kaunile rabamaastikule. Peale rabamatka saame pidada kosutava pikniku RMK lõkkeplatsil ning nautida Matsimäe Pühajärve ilu. Tagasiteel pakub sõit piki Paunküla veehoidla liigestatud kaldaid võrratuid vaateid arvukatele saartele.

Soode all on umbes viiendik Eesti pindalast. Lahemaa metsade rüpes asuvas Viru rabas selgitame, mis on soo ja mis on raba, nende tähtsust puhta vee säilitamisel, aga ka lindudest-loomadest, kellele just sellised alad on meele järgi. Programmi käigus õpime tundma iseloomulikke metsa- ja rabataimi.