

Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada linnalähedast metsa ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Oleme selleks valinud mitmekesise metsa Ida-Harjumaal, kus tutvume erinevate metsatüüpidega, arutleme metsa eluringi ning säästliku ja jätkusuutliku looduskasutuse üle, vaatame kobraste tegevuse jälgi ning arutleme inimtegevuse mõju üle metsas. Õpilased saavad ise proovida ainetundide korraldamist looduses, tunnetame metsa viie meelega ning mängime maastikumängu. Retk on sobilik ka erivajadusega õpilastele.

Tutvume kunstiväärtustest tulvil Kolga mõisa häärberiga.
Jalutuskäigul tutvume hoonetekompleksi ja pargiga.
Iga õpilane valmistab endale Kolga mõisaga seonduva kunstiteose.

Retke käigus tutvutakse soo erinevate arengujärkudega. Õpitakse tundma Rummu raba ning selle väärtusi. Tutvutakse rabaelustikuga, otsitakse loomade tegevusjälgi looduses. Vaadeldakse raba mõne kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutletakse selle liigi elutingimuste üle. Põgusalt tutvutakse turbakaevandamise ajalooga[A1] .
Teekonna üldpikkus on 5 km, millest 1,5 km liigutakse räätsadega pehmel pinnasel. Rada ei ole sobiv ratastooliga inimesele, kuid teiste erivajaduste korral on mõningase abiga läbitav.
Räätsamatku ei toimu 23.aprillist kuni 24 juunini, mil on räätsarahu.
Rabasõbralikud räätsad video:
Programmile on omistatud ökoturismi kvaliteeti kinnitav EHE märgis.

Seiklus Tsitres annab võimaluse tutvuda Muuksi linnamäega klindineemikul ja Tsitre rannas paikneva põlise suvemõisa pargiga. Tutvume ajalooga ja puude-põõsastega.
Matkates ja meeskondadena töötades kinnistuvad teadmised loodusest ja selle kaitses. Tegutseme Lahemaa rahvuspargis.

Matkame Lahemaa kaunis looduses ( Majakivi matkarajal).
Rannakeelega tutvumine toimub meeskonnatööna ja kahe murrakut valdava juhendaja abil.
Saama selgeks ka ühe randlaste mängu.