

Läbi 10 hektarilise Anija mõisapargi lookleb 2 km pikk üllatusi täis õpperada „Meelte ja kogemuste tee“, kus külastusjuhi abil õpivad lapsed Eesti loodust ning mõisarahva elu ja kombeid tundma. Anija park kuulub Põhja-Eesti liigirikaste parkide hulka, kus võib leida üle 80 puu- ja põõsaliigi.

Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste metsloomade elu ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema. Aastaaegade tegevuskeskustes katsuvad lapsed topiseid, uurivad herbaarlehti, linnupesi ja mune, päris putukaid ja sipelgapesa mulaaži.
Tund kestab 60 minutit ja viiakse läbi lasteaia ruumides.
Kõik vajalikud õppevahendid tagab loodusmuuseum.
Mängu autoriteks on Tallinna Ülikooli erinevate erialade tudengid. „Aaretejahti“ saavad Tallinna botaanikaaias iseseisvalt mängida nii lasteaiarühmad kui lastega pered. Lapsed leiavad piltkaartide abil kasvuhoonetest taimed ja lahendavad vastavalt juhisele nuputamisülesande.
Programm valmis koostöös Tallinna Ülikooliga ELU projekti “Mudilased botaanikaaias” raames. Õppetunni jooksul tutvustatakse botaanikaaia kasvuhoonetes mängulise tegevuse abil põhjalikumalt viit troopilist toidutaime, lapsed saavad erinevate meelte kaudu kogetud elamuse.

Sood on müstilised maastikud, mis pakuvad üheaegselt nii rahu kui põnevust. Matkame seal mätastel hüpeldes, räätsadega rassides või hoopis laudteedel jalutades. Valik on teie!