

Koolis läbiviidavas 90 min kestvas õppeprogrammis uuritakse Eesti looduse mitmekesisust erinevates organismirühmades (selgroogsed ja selgrootud loomad, taimed, seened), unustamata ka kivististena säilinud, varasemate geoloogiliste ajastute looduspärandit.

Õpilastele selgitatakse ülesannet ja jagatakse nad 2-liikmelisteks võistkondadeks. Võistkonnad lähevad iseseisvalt Keila-Joa pargi loodusrajale, kus otsivad oma isiklike nutitelefonide abil õiget teed, kontrollpunkte, õigeid vastuseid. ja vastavad samuti oma telefonis. Vastused jõuavad kohe ka juhendaja telefoni.
Pärast ülesande täitmist arutatakse vastused läbi ja tublimad saavad auhinnad.
Õppeprogramm toimub klassiruumis. Juhendaja räägib Maa geoloogilisest ehitusest, lubjakivi tekkest organismide jäänuste settimises ja kivistumise tagajärjel ning kivististe tekkimisest. Räägitakse ka Eesti territooriumil enimleiduvatest kivististest ning miks me just neid enim leiame ning mida need kivistised meile kaugetest aegadest räägivad. Juhendaja illustreerib oma juttu videode ja fotodega fossiilidest. Pärast toimuvad grupitööd mille käigus erinevad grupid koguvad infot erinevate fossiiligruppide kohta ning tutvustavad neid siis ka ülejäänutele.