

Aktiivõppel põhinevas ja teadmisterohkes veekeskkonnaprogrammis tutvustatakse kalu - nende tunnuseid, välisehitust, kohastumusi ja mitmekesisust. Programmis keskendutakse peamiselt Eesti vetes elavatele tuntuimatele kalaliikidele, aga tuuakse näiteid ka erilisematest kalaliikidest maailmas. Kalu kirjeldatakse läbi huvitavate faktide ning laiendatud teadmiste, andes vastuseid väga mitmetele kaladega seotud küsimustele.

Kahe või kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemasid nagu energia, vastastikmõju, kiirus, liikumine, jõud ja dünaamika.

Põhja-Kõrvemaa – Eestimaa Šveits – pakub metsade, ooside, rabade ja järvede keskel kauneid loodusvaateid ja võimalusi erineva pikkusega matkadeks.
Alustame oma matka Soodla jõe äärest ja läheme avastama sõjaväe tegevuse ja korduvate põlengute tagajärjel tekkinud Jussi nõmme, mis on täis kanarbikku ja eriti värviküllane sügisel. Jussi järvede vaheline maastik on põnev ja vaheldusrikas igal aastaajal, kus saab ennast proovile panna oosidele tõusmise ja laskumisega.
Järvede ääres asuval RMK lõkkeplatsil on võimalus pikniku pidada.
NB! Jussi rada asub kaitseväe keskpolügooni laiendatud ohualal, seepärast on osadel päevadel aastas rajal liikumispiirang. Kuupäeva kokkuleppides uurime eelnevalt, et rajale on võimalik pääseda.

Renoveeritud Paksu Margareeta ekspositsiooni staariks on elumajade ehituse käigus Kadriorust leitud keskaegne kaubalaev ehk koge. Kogelt leitud esemed aitavad panna kokku lugusid laeval toimunu kohta. Õpilased tutvuvad keskaegsete kaupadega ja loovad isikliku kaubamärgi. Tunnis on olulisel kohal vanaaegsed mõõtühikud ning nende võrdlemine kaasaegsetega.

Kolme praktilise ülesandega töötuba, kus käsitletakse teemat jõud nii massikeskme, kokkupõrke kui tasakaalu kaudu.