

Retke käigus tutvutakse soo erinevate arengujärkudega. Õpitakse tundma Rummu raba ning selle väärtusi. Tutvutakse rabaelustikuga, otsitakse loomade tegevusjälgi looduses. Vaadeldakse raba mõne kindla liigi seisukohast ning retke lõpus arutletakse selle liigi elutingimuste üle. Põgusalt tutvutakse turbakaevandamise ajalooga[A1] .
Teekonna üldpikkus on 5 km, millest 1,5 km liigutakse räätsadega pehmel pinnasel. Rada ei ole sobiv ratastooliga inimesele, kuid teiste erivajaduste korral on mõningase abiga läbitav.
Räätsamatku ei toimu 23.aprillist kuni 24 juunini, mil on räätsarahu.
Rabasõbralikud räätsad video:
Programmile on omistatud ökoturismi kvaliteeti kinnitav EHE märgis.
Tutvume Jõelähtme jõe salapäraga - karstialaga ja Jägala joaga, samuti Rebala kivisillaga ja muinasaja asustusega Jägala Linnamäel.
Märksõnad: paljand, sild, karst, jõgi, maa-alune jõgi, oja, allikas, juga, joastik, astang, linnus, kalmed, kangrud.

Vooremaal teeme tutvust huvitava Jääaja keskusega. Saame teada, kuidas on vaheldunud jääajad ning kuidas liustikud on vorminud meie maastikku, kuidas on vaheldunud ökosüsteemid vastavalt kliimamuutustele. Naudime avaraid vaateid Saadjärve ääres, Raigastvere vaatetornist ning Laiuse mäelt. Soliidsena mõjub Kuremaa loss, huvitavat hakkab silma ka Luua mõisapargis.

Kõrvemaal leidub suuremaid ja väiksemaid rabasid. Seekord läheme Seli rappa Järvamaa äärealadel.

Paunküla maastikukaitsealal teeme ca 5 km loodusmatka, mille vältel tutvume liigirikka metsa, väikejärvede, järskude nõlvadega vallseljakute ja nende vahele jääva rabaga.