
Võimaluse eest elada võlgneme tänu Päikesele. Võimaluse eest kõht täis süüa ja end riietega katta, teeme kummarduse fotosünteesile. Peame mõistma, et looduses on kõik omavahel seotud ja pidevas muutumises ning see kõik loob süsteemi, mis teeb elu võimalikuks.
Õppeprogramm toimub koolis. Programmi tegevused põhinevad rühmatööl. Tutvutakse seitsme erineva looduse hüvega, mida seostatakse oma igapäevaeluga. Rõhutatakse jätkusuutliku elukorralduse põhimõtteid ja inimese olulist rolli selles.
Iga õpilane täidab töölehe ja annab tagasiside oma uute teadmiste kohta.
Täpsed loenduse kuupäevad kuulutab välja Eesti Ornitoloogiaühing.
- Talvituvate veelindude loendus (jaanuari keskel).
- Lihavõtte linnuvaatlused ja-loendused Vabaõhumuuseumis (aprillis).
- Sügisesed linnuvaatluspäevad (oktoobris).

Koolituse eesmärk on aidata vene õppekeelega üldhariduskoolide bioloogia õpetajaid üleminekul eestikeelsele õpetamisele. 80 akadeemilist tundi kestval täiendkoolitusel käsitletakse lõimitud aine- ja keeleõppemetoodikat kasutades erinevaid põhikooli riikliku õppekava bioloogia teemasid. Vastavalt kursuse õppekavale on välja töötatud õppematerjal.

Õppeprogramm tutvustab lastele koeri ja alpkasid, näitame neile vajalikke elutingimusi, räägime lähemalt koerte ja alpkade kasutusaladest, ajaloost ja iseloomudest. Lapsed saavad koerte ja alpkadade lähemalt tuttavaks neid paitades ja toites. Kutsikate olemasolul on võimalik näha ka neid.

Oled oodatud matkale Ubari Maastikukaitsealal koos praktilise mägironimise algkursusega. Matk koosneb 5 + 5 kilomeetri jalgsi läbimisest koos varustusega, kestab 5 tundi ning matka ajal toimub praktiline mägironimise kursus. Õpime köie abil laskumist ja mäkketõusu. Lisaks külastame looduslikke liivakivi astanguid, -koopad ning paekivi astanguid (paljandid). Viibime paekivist varjualustes ja uurime metsaelanike elukohti. Lisaks õpime maastikul tundma 2000-aastast pärandkultuuri ning naudime ilusaid vaateid Kolga lahele ning Rammu saarele.