

Programmi käigus toimub läbi metsa matk, mille ajal saab ümbrust vaadelda ning leida vastuseid metsa ja loodusega seotud küsimustele.

Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada mitmekesist talumetsa ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Oleme selleks valinud talumetsa Viljandimaal, kus tutvume erinevate metsatüüpidega, arutleme metsa eluringi ning säästliku ja jätkusuutliku looduskasutuse üle, vaatame metsloomade tegevuse jälgi ning arutleme inimtegevuse mõju üle metsas. Õpilased saavad ise proovida ainetundide korraldamist looduses, tunnetame metsa viie meelega ning mängime maastikumängu. Retk on sobilik ka liikumise erivajadusega õpilastele.
Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada metsa kasutamist puhkealana ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Oleme selleks valinud mitmekesise talumetsa Viljandimaal, kus tutvume erinevate metsatüüpidega, arutleme metsa eluringi, säästliku ja jätkusuutliku looduskasutuse ning inimtegevuse mõju üle metsas. Arutame, kuidas kujundada tulundusmetsast puhkeala nii, et mets oleks endiselt majandatav. Õpilased saavad ise proovida erinevate liikumisürituste läbiviimist, tunnetame metsa viie meelega ning mängime maastikumängu.

Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada metsa ja selles leiduvaid põnevaid saladusi looduskoosluste, omavahelise kommunikatsiooni ja metsa eluringi teemadel ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Tutvume erinevate metsatüüpidega, arutleme looduskoosluste seoste üle, metsa eluringi ning säästliku ja jätkusuutliku looduskasutuse üle, mõtiskleme inimtegevuse mõju üle metsas. Räägime pärandkultuurist metsas. Orienteerume kaardi abil. Õpilased saavad ise proovida ainetundide korraldamist looduses, tunnetame metsa viie meelega ning mängime maastikumängu. Retk on sobilik ka liikumise erivajadusega õpilastele.
Õppeprogrammi eesmärk on käsitleda kogukondade ja ühiskonna vastutust metsakoosluste ja elukeskkonna jätkusuutlikkuse teemal ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Räägime praktilise loodushoiu, looduse propageerimise ja looduskaitsele kaasamise teemadel. Arutleme ringmajanduse, prügi sorteerimise, kliimamuutuste ning muude keskkonnahoiu aktuaalsete probleemide ja lahendusvõimaluste üle. Räägime looduskaitselistest ja loodust tutvustavatest tegevustest ning võimalustest Eestis. Oleme selleks valinud mitmekesise metsa Tallinna lähistel Laiaküla ja Maardu piiril, kus kohtuvad elupiirkond, tööstuspiirkond ning looduslikud alad. Õpperetkel tutvume erinevate looduskooslustega, vaatame kobraste tegevuse jälgi ning külastame Peeter Suure merekindluse Kaldase stolli ava ning Miku raudkive. Retk on sobilik ka liikumise erivajadusega õpilastele.