

Programm algab tutvumisringiga (ca 15 minutit), kus lisaks omavahel tuttavaks saamisele selgitatakse osalejatele programmi käiku ning räägitakse ohutusreeglitest.
Programmi sisuks on erinevad vahvad tegevused selgitamaks lastele, et meri ei ole ainult vesi, vaid hästi toimiv ja seotud ökosüsteem. Nii nagu metsas elavad erinevatel “korrustel” erinevad elanikud, nii on see ka meres. Programmi käigus tehaksegi tutvust nii mere kui sellega seotud taimede ja isenditega.
Programm lõpeb lühikese kokkuvõttega (ca 15 minutit), kus tuletatakse meelde, milliseid teemasid käsitleti ja milliseid tegevusi tehti. Lõpuringi käigus küsitakse osalejatelt ka kindlasti üle, kuidas nad programmiga rahule jäid ning mis meeldis ja meelde jäi.
Õpilaste hulgas populaarne programm - algul mõned küll võõristavad mereelukate lõhna, aga lõpuks on enamus näppupidi kalade sisemuses ega taha kuidagi lõpetada.
Need, kellele praktilises osas kaasalöömine üldse ei passi, võivad piirduda vaatlemise ja kirjatööga ning saavad meelekosutuseks lõpuks elavnurka pehmete ja karvaste juurde.

Rannalooduse õppepäeva eesmärgiks on riiklikul õppekaval tuginevad praktilised tööd merega seotud teemadel. Õppepäeval omandatakse teadmisi Läänemere elustikust, lindude mitmekesisusest, rannalooduse elupaikade kaitsest ning mereökosüsteemidest. Praktilisi töid teevad õpilased rahvusvahelise Läänemere projekti (BSP-Baltic Sea Project) programmide juhendite alusel (BSP lindude ökoloogia,BSP rannikuvaatlused ja BSP vee kvaliteet -elustiku alusel ).

Koolis läbiviidavas 90 minutilises Läänemere programmis avastavad õpilased läbi praktiliste tegevuste Läänemere elustikku ja keskkonda. Saadakse lähemalt tuttavaks Läänemeres elavate liikide, nende omavaheliste seoste ja inimtegevuse mõjuga.

Lennusadamas on avatud Ameerika Loodusloomuuseumi (American Museum of Natural History) näitus „Tundmatu ookean“ ja sellega koos Eesti Meremuuseumi, TalTech Meresüsteemide Instituudi, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi, Veeteede Ameti ja Eesti Geoloogiateenistuse koostöös valminud näitus “Läänemeri maailmameres”.
Kaks teineteist täiendavat näitust annavad võimaluse kõrvutada omavahel salapärast ookeani ja meie oma Läänemerd – ühte kõige vähem ja teist maailma kõige enam uuritumat.