
Kinnistatakse kaardiõpet praktilisel looduses liikumisega. Pinnavormid on vahelduvad: oosid, voored, lohud, künkad veekogud, teed, püstkojad männimetsas koos loodusväärtuste objektidega. Õpitakse ilmakaari määrama looduses ja valmistatakse päikesekell. Orienteerumine kompassi ning kaardiga nõmmemetsas gruppidena.

Oled oodatud matkale Ubari Maastikukaitsealal koos praktilise mägironimise algkursusega. Matk koosneb 5 või 5 kilomeetri jalgsi läbimisest koos varustusega, kestab 5 tundi ning matka ajal toimub praktiline köiega ronimine ja ka laskumine. Õpime köie abil laskumist ja mäkketõusu. Lisaks külastame looduslikke liivakivi astanguid, -koopad ning paekivi astanguid (paljandid). Viibime paekivist varjualustes ja uurime metsaelanike elukohti. Lisaks õpime maastikul tundma 2000-aastast pärandkultuuri ning naudime ilusaid vaateid Kolga lahele ning Rammu saarele.

Aga kuidas meie kuusel metsas läheb ja mis temast jõulukuul saab, sellest kõigest saame programmi jooksul teada.


Paunküla maastikukaitsealal ootavad meid kaunid väikejärved, järskude nõlvadega vallseljakud, liigirikkad metsad ja meeldejäävad rabavaated. Umbes 5,5 kilomeetrine loodusmatk vahelduval maastikul teritab tähelepanu, pakub parasjagu koormust ja mõnusat lõõgastust puhkehetkedel. Lõkke ääres tuletame meelde ka looduses käitumise reeglid. Kaunis on meie metsarikas Eestimaa!