

Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse eluslooduses toimunud muutusi, mis on Maa pika ajaloo jooksul aset leidnud. Uuritakse kivistisi muuseumi geoloogia püsinäitusel ja arutletakse taime- ning loomariigi arenguetappide üle. Programmi lõpus saavad õpilased probleemülesannete lahendamise ja töölehe abil ennast proovile panna.
Õppepäev Tabasalu looduspargis kujutab endast retke vanas kaitsealuses segametsas, kust leiab ligi 30 puud ja põõsast tutvumiseks; ronimist pangalt alla ja üles (mööda treppi), lutsuviskamise algkursust, mereandide kogumist, sooja ilmaga väikest varbaleotust ja veel üht-teist.

Õpilased lähevad koos juhendajaga Keila-Joe parki, otsivad linde, taimi, putukaid, määravad neid koos. Toimub ka küsimustele vastamine looduses nähtu, infostendide või interneti abil, Programmi lõpus tehakse ühine päeva kokkuvõte. Parimad saavad auhinnad.
Tutvume Jõelähtme jõe salapäraga - karstialaga ja Jägala joaga, samuti Rebala kivisillaga ja muinasaja asustusega Jägala Linnamäel.
Märksõnad: paljand, sild, karst, jõgi, maa-alune jõgi, oja, allikas, juga, joastik, astang, linnus, kalmed, kangrud.

Õpilased saavad ülevaate jääajast, pankrannikust ja paekivi tekkeloost, maa arenguetappidest ning kiviaja inimese mõttemaailmast.