

Koolis läbiviidavas õppeprogrammis uuritakse Eesti looduse mitmekesisust erinevates organismirühmades (selgroogsed ja selgrootud loomad, taimed, seened). Õpilased saavad väikestes gruppides töötades läbida 90 minuti jooksul meie elurikkust eri nurkade alt tutvustavaid tegevuspunkte.
Õpilane teeb ilmajaamas erinevaid vaatlusi (temperatuur, niiskus, rõhk, tuule suund ja tugevus, sademete liik ja hulk jne) ja saab ülevaate maailma loodusvöönditest ja kliimavöötmetest. Õppekäigul kasvuhoonetes tutvub õpilane erinevates loodusvööndites kasvavate taimede ja nende kohastumustega.

Õppeprogrammi raames toimub Ubari maastikukaitseala külastus ja matk koos järsakul ronimisega kõrguste vahedega kuni 20 m. Tutvume Põhja-Eesti klindi ja vääriselupaiga tunnustele vastava metsaga pangapealsel. Maastikul näeme ligi 2000-aastase pärandkultuuri elemente, õpime tundma taimi ning naudime ilusaid vaateid Kolga lahele, Kaberneeme poolsaarele ning Rammu ning Rohusi saarele.
Tutvume looduskaitse põhimõtetega Ubari maastikukaitseala näitel.
Matkal läbime jalgsi koos varustusega 5 kilomeetrit, harjutame köie abil tõusmist ja laskumist järsakult. Matk koos söögipausiga kestab 3 tundi.


Koolis läbiviidavas 90 minutilises Läänemere programmis avastavad õpilased läbi praktiliste tegevuste Läänemere elustikku ja keskkonda. Saadakse lähemalt tuttavaks Läänemeres elavate liikide, nende omavaheliste seoste ja inimtegevuse mõjuga.