

Õppeprogrammi raames toimub Ubari maastikukaitseala külastus ja matk koos järsakul ronimisega kõrguste vahedega kuni 20 m. Tutvume Põhja-Eesti klindi ja vääriselupaiga tunnustele vastava metsaga pangapealsel. Maastikul näeme ligi 2000-aastase pärandkultuuri elemente, õpime tundma taimi ning naudime ilusaid vaateid Kolga lahele, Kaberneeme poolsaarele ning Rammu ning Rohusi saarele.
Tutvume looduskaitse põhimõtetega Ubari maastikukaitseala näitel.
Matkal läbime jalgsi koos varustusega 5 kilomeetrit, harjutame köie abil tõusmist ja laskumist järsakult. Matk koos söögipausiga kestab 3 tundi.

Programmi eesmärgiks on välja selgitada, kuidas metsaelanikud talvel elavad ning vahetu kogemuse kaudu juurutada osalejates keskkonnasõbralikku mõtteviisi. Läbi märkamise ja tunnetamise tutvutakse talvise loodusega.
Programm hõlmab retke loodusesse, tegevus toimub välitingimustes ja püstkojas. Vastavalt vanuseastmele sisaldavad tegevused jälgede uurimist ning nende määramist, mägra linnaku ja rebase urgude ümbruse külastust, mõningate puuliikide tundmaõppimist jms. Õpilased saavad teada loomade talvistest toitumisvõimalustest loomariigis ning jäljeaabitsa abil otsitakse metsast loomade jälgi. Süütame lõkke sooja saamise eesmärgil.

Programmi eesmärk on tutvustada õpilastele säästliku ja efektiivse põllumajanduse põhimõtteid. Sel eesmärgil külastame üht kaasaegset põllumajandusettevõtet ja tutvume selle tehniliste võimalustega. Tutvume Kostivere karstialaga ja tingimustega, mida see pinnavorm inimese majandustegevusele seab. Uurime mulda ja põhjavett ning teeme praktilisi töid nende omadustega tutvumiseks. Tutvume põllumajanduse eripäraga nitraaditundlikul alal ning arutleme mulla ja põhjavee kaitse tähtsuse üle.
Lisaks külastame Jägala juga, Jõelähtme -ja Jägala jõe liitumiskohta jm kui vesikonna olulisi punkte.
Programm sobib õpilastele alates 6. klassist.