
Vooremaal teeme tutvust huvitava Jääaja keskusega. Saame teada, kuidas on vaheldunud jääajad ning kuidas liustikud on vorminud meie maastikku, kuidas on vaheldunud ökosüsteemid vastavalt kliimamuutustele. Naudime avaraid vaateid Saadjärve ääres, Raigastvere vaatetornist ning Laiuse mäelt. Soliidsena mõjub Kuremaa loss, huvitavat hakkab silma ka Luua mõisapargis.

Kõrvemaal leidub suuremaid ja väiksemaid rabasid. Seekord läheme Seli rappa Järvamaa äärealadel.

Paunküla maastikukaitsealal teeme ca 5 km loodusmatka, mille vältel tutvume liigirikka metsa, väikejärvede, järskude nõlvadega vallseljakute ja nende vahele jääva rabaga.
Põnevaid karstinähtusi selgitame Tuhala karstialal, kus põimuvad nii esivanemate uskumused kui teaduse seisukohad. 2,5 km pikkusel matkarajal on näha kõiki tüüpilisi karstivorme. Siin on koopaid, orge, lehtreid, nõgusid, järvi ja allikaid.

Järva maakonna läänepiirile jääb Kakerdaja raba, mis on Kõrvemaa suuremaid rabasid. Raba on hästi laukarikas ja huvitava taimekooslusega. Mööda laudteed rabajärveni matkates saame nautida kauneid rabavaateid. Uurime, mis on ikkagi raba, mis taimed kasvavad rabas ning kuidas Kakerdaja raba on omale nime saanud.