
Avastuslik-uurimuslik teekond läbi saare, kus piraatide aarde avastamise võtmes õpitakse tundma saare loodust ja tutvutakse taimemaailma mitmekesisusega ning erinevate taimede kasutusviisidega. Saadakse teada maastikukaitseala kaitse väärtustest, kaitsealustest liikidest ning õpitakse loodust hoidma.
Programm: „Läänemere saar Aegna, I“ – lasteaialastele. Programmiga tutvumine algab õpetajale lasteaias, merel olles õpetatakse lastele meremärke ja käitumist laevas ning muud laeva ja laevandusega seonduvat. Saarel olles tutvutakse mereelustikuga, õpetatakse märkama mereprügi ning saadakse aru selle kahjulikkusest.

Rand ja meri kui elukeskkond
Tutvuda rannikumere elustikuga: peamised imetajad, linnud, kalad, selgrootud ja taimed.
Suurendada laste teadlikkust Läänemere keskkonna probleemidest.
Põnevaid karstinähtusi selgitame Tuhala karstialal, kus põimuvad nii esivanemate uskumused kui teaduse seisukohad. 2,5 km pikkusel matkarajal on näha kõiki tüüpilisi karstivorme. Siin on koopaid, orge, lehtreid, nõgusid, järvi ja allikaid.

Tallinna lähistel võime saada vahvaid vee-elamusi. Seepärast kutsume teidki veeteemalisele õppekäigule. Räägime veest, selle omadustest, kasutamisest, eripäradest, vee-elustikust. Jälgime vetevoolu Keila-Joal ja Treppojal, Vahi juga Vääna jõel ja Türisalu juga on paljudel veel enne nägemata.