

Muuseumitunnis saame tuttavaks Läänemere - meie jaoks väga olulise ning igapäevaelu mõjutava veekoguga. Õpime tundma Läänemerd läbi praktiliste ja rühmatöö, seejärel analüüsimine saadud infot ja proovime leida parimaid lahendusi inimeste ja loomade silmade läbi. Praktiliste tegevuste abil uurime mere füüsikalisi omadusi, tutvume seal elavate taimede ja loomadega ning arutleme merekaitse tähtsuse üle.
Tutvume Kadrioru pargi väärikustega: loss, aiad, kanalite süsteem, muuseumid, iidsed puud.
Vaatleme ja võrdleme eri tüüpi parkidega ning võrdleme pargi kooslusi metsaga.
Tutvume puude juures elava floora ja faunaga (seened, samblikud, samblad, linnud, loomad, putukad).
Park on hea õpikeskkond teema lõimimiseks taimekoosluste, looduskaitse ja teiste õppeainetega.
Programmi käigus saavad lapsed MTÜ Zoosemu juhendajaga koos lähemalt tutvuda maailma troopikavöötmes elavate lülijalgsete ja molluskitega – raagritsikate, troopiliste prussakate, tuhatjalgade ja ahhaat tigudega. Sissejuhatus: vestlus ja arutelu teemal maailmas elavad putukad, nende elupaigad ja ülesanded looduses. Putukad kui koduloomad. Troopikas ja Eestis elavate putukate ja limuste võrdlemine. Vestlus on rikastatud Power Point ettekandega.

Soode all on umbes viiendik Eesti pindalast. Lahemaa metsade rüpes asuvas Viru rabas selgitame, mis on soo ja mis on raba, nende tähtsust puhta vee säilitamisel, aga ka lindudest-loomadest, kellele just sellised alad on meele järgi. Programmi käigus õpime tundma iseloomulikke metsa- ja rabataimi.
Rabakooslused, kasutamine, taastamine, ökosüsteem, looduskaitse. Õuesõppe programm, kus on lõimitud loodus, kohalik kultuuripärand ja erinevad õppeained.