

Uurimuslik õppekäik raba elustiku ja ökoloogiliste seoste tundmaõppimiseks.
Õpilased kogevad raba eripära ning saavad sealt positiivse, huvi tekitava elamuse. Õpivad tundma raba läbi sisalik Sissi silmade, nad tunnevad ära arusisaliku, teavad tema eluviisi, elupaika ja seoseid teiste liikidega. Õpilased tutvuvad enamlevinud sootaimedega, pööravad tähelepanu ka sellele, kas ja kuidas need taimed sisalikule tähtsad on.

Programmi eesmärk on anda visuaalselt ja läbi praktiliste tegevuste ülevaade Päikesesüsteemist ning Päikesest ja kõigist selle planeetidest kui tervikust, tekitades seejuures arusaam Maast kui ainulaadsest elukeskkonnast ning selgitades seeläbi loodus- ja keskkonnakaitse vajalikkust.
Õppe läbiviimiseks kasutatakse planetaariumi Digistar 6 fulldome programmi, raamatu meisterdamisel väljalõigatavaid planeedifotosid, paberit, kääre, liimi, kirjutusvahendeid.
Õppetööd läbivad teemad:
- I osa - planetaariumis antakse 360-kraadise fulldome programmi abil visuaalne ülevaade Päikesesüsteemist: vaadeldakse Päikesesüsteemi planeete ning tuuakse välja nende erinevused ja sarnasused. Põhjendatakse, miks on Maa ainuke elamiskõlblik paik Päikesesüsteemis ja selgitatakse Päikese tähtsust Maale.
- II osa - õpilased meisterdavad suulise juhendi abil, äsja omandatud teadmistele tuginedes ning juhendaja küsimustele vastates endale individuaalselt planeediraamatu.
Õppeprogrammis saab korraga osaleda 24 õpilast.
Tutvu planetaariumi võimalustega siin.

Tutvume inimese välis- ja siseehitusega. Käsitleme tervislikku toitumist suhkru tarbimise kontekstis ja hügieeni tagamise tingimusi.
Õppetöö läbimiseks jagatakse õpilased kahte rühma ja õppetöös kasutatakse 3 B torsot, esitlusi, binokulaarmikroskoope ja näitlikke vahendid.
Programmi läbivad teemad:
- inimese välis- ja siseehitusega tutvumine - 3 B torso;
- inimese toitumine ja hügieen kui tervist hoidev tegevus;
- binokulaarmikroskoobiga naha uurimine;
- kätepesu vajalikkus - keskkonnast saadavad pisikud.
Õppeprogramm sobib loodusõpetuse ainekava teemadega: Inimene ning Inimese meeled ja avastamine.

Programm tutvustab talus tehtavaid sügisesi töid ja toimetusi. Näha saab vanaaegseid talutööriistu ja - esemeid. Tutvustame teravilju ja nende ajalugu, töötlemist ja kasutamist. Käsikivil saab jahu jahvatada ja käsimasinaga koorevõid teha. Maitseme vaaremade aegset rukkileiba, karaskit ja maapiima.

Programm annab ülevaate, kuidas seemest kasvab taim ja õpilased saavad osa praktilisest tegevusest ja jälgida taime kasvamist.
- tutvumine Pernova Loodusmaja talveaia ja õueala taimede elukeskkondadega;
- taimede erinevuste leidmine ja võrdlemine;
- õppefilmi vaatamine taime elutsükkilist;
- seemnete külvamine mulda;
- taime kasvamise jälgimine edasiste juhiste põhjal;
- uurimislehe täitmine ning analüüsimine rühmatööna oma koolis.
Programm viiakse läbi Pernova Talveaias ja seemnete küvamiseks ettevalistatud botaanika klassis.