

Planetaariumi visuaalne programm (360 kraadi) "Elementide ja ainete ruumiline kujutamine" ja nende uurimine, molekulmudelite kokku panemine ja reaktsioonivõrrandite tasakaalustamine, tundmatu elemendi tuvastamine keemialaboris. Soovituslik 8.-9. kl.
Planetaariumi võimalustega tutvu siin.

Õpitakse näidiste ja proovide abil tundma mulla koostist, muldade teket ja arengut. Tutvutakse mikroskoobi abil mullaorganismidega ja nende rolliga mullas. Mudeli abil uuritakse vee liikumist mullas. Tutvutakse mulla kui elukeskkonnaga.
Soovituslik 6. kl.

Inimese välisehitusega tutvumine ja elukeskkondade võrdlemine läbi aktiivõppe. Inimese toitumine ja hügieen kui tervist hoidev tegevus.

Eestis kaevandatavate ja mittekaevandatavate maavarade määramine, kasutusvõimaluste ja vajaduste uurimine, kaevandatavate maavaradega seotud probleemid ja neile võimalike alternatiivide leidmine.
Soovituslik 10.-11. kl

Praktikum, mille käigus uuritakse taimeraku ehitust ja funktsioneerimist. Valmistatakse preparaate, uuritakse mikroskoobiga; määratakse taimelehtedes klorofülli, transpiratsioon ja leitakse õhulõhed.. Vesteldakse ja arutletakse teemal taimede roll ja tähtsus keskkonnas.