
Programmis saavad osalejad uurida, kuidas mõjutab atmosfäär erinevatel taevakehadel selle pinda ja elutingimusi ning selgitatakse välja, miks on just Maa tingimused sobivad elutegevuseks. Programm toetab loodusõpetuse ja loodusgeograafia ainekavasid ning sobib eeskätt 5. klassi ja gümnaasiumi õppekavaga.


Muuseumitunnis saame tuttavaks Läänemere - meie jaoks väga olulise ning igapäevaelu mõjutava veekoguga. Õpime tundma Läänemerd läbi praktiliste ja rühmatöö, seejärel analüüsimine saadud infot ja proovime leida parimaid lahendusi inimeste ja loomade silmade läbi. Praktiliste tegevuste abil uurime mere füüsikalisi omadusi, tutvume seal elavate taimede ja loomadega ning arutleme merekaitse tähtsuse üle.

Uurime vee omadusi ja erinevaid olekuid ning võrdleme katsete abil vedelate ja gaasiliste ainete omadusi (nt vesi ja süsihappegaas). Praktilise töö käigus saavad selgeks vee olekute muutumine, katsetame, kuidas on võimalik muuta vee tihedust. Lisaks saame teada, kui palju on maakeral puhast joogivett ning kuidas kaitsta veekogusid reostumise eest.

Saame teada kuidas toimus pinnavormide, reljeefi ja koosluste kujunemine Ida-Virumaal peale viimast jää aega kuni tänapäevani