männitüve mööda roniv orav
Krista Kingumets
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Programmi jooksul õpivad osalejad eristama metsloomaga kohtumisel sekkumist vajavaid ja looduse loomulikke olukordi. Arutletakse kas ja kuidas võib loom abitusse seisundisse sattuda, kuidas vältida ise ohtlikke olukordi ning milliste asutuste poole abi saamiseks pöörduda. Rühmatööna otsime fotodel olevatele olukordadele sobivaid lahendusi. 

Maakond: Jõgevamaa
olümpialipul on viis eri värvi rõngast
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Õues toimuvas aktiivõppeprogrammis liigutakse tegevuspunktide vahel, milles erinevad ülesanded, mängud, võistlused on seostatud metsloomadega. Osalejad võrdlevad nende meeli ja muid ellujäämiseks vajalikke oskusi enda omadega.

Maakond: Jõgevamaa
õppemängu komplekti mängualus majade piltide ja perede nimedega
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Juhendatud õppemäng meie igapäevastest valikutes kodus - toit, vesi, soojus, elekter, jäätmed, heaoluteenused. Mängu käigus hindavad grupid erinevate perede lahendusi, sellele järgneb omakorda vastuste analüüs. Mängu on võimalik ka kooli iseseisvaks kasutamiseks laenutada.

Maakond: Jõgevamaa
Õppemängu kaane kujundusel on joonis kohvi, banaani ja teiste oluliste toodeta kasvatamise, töötlemise ja kaubandusega seotud tegelaskujudega
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Temaatiline videoklipp ja ettekanne koos aruteluga. Ettekandes käsitletakse järgmisi teemasid: mis on õiglane kaubandus, milleks on seda vaja, mida saavad arengumaad kasu ning mis kasu võiks sellest olla meil siin Eestis.  

Esitlusele järgneb õppemäng “Õiglane kaubandus”. Õppevahend esitab õiglase kaubanduse teemat neljas valdkonnas: banaani, puuvilla, kohvi ja kakao näitel. Iga teema sissejuhatuseks vastavad õpilased teemaga seotud küsimustele ning avastavad põnevaid fakte. Punktide kogumiseks on õppevahendil abiks „arvelaua” nupud – neid liigutades saab anda õigete vastuste eest võistkondadele punkte.

Peale küsimuste-vastuste vooru selgitame banaani, kohvi, kakao või puuvilla kasvatamisega seonduvaid peamisi probleeme ning kuidas õiglane kaubandus püüab neid probleeme lahendada.

Maakond: Jõgevamaa
Lotte pildiga mäng, Eesti kaart mängualuseks, küsimuste kaardid on fotodega.
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Lotte loodusmängus õpivad osalejad tundma Eesti loodust kuue valdkonna pildiküsimustele vastates. Mängu teeb põnevaks interaktiivne Lotte häälega mängupliiats. Lotte loodusmängu saab kooli/lasteaeda ka iseseisvaks kasutamiseks laenutada. 

Maakond: Jõgevamaa