
Tuli on saatnud inimkonda algusest peale. Tuli võib hävitada, aga ka päästa elu ja luua väärtusi. Programmis käsitletakse tuld kui nähtust, tuletegemiseks sobiliku materjali leidmist ning ohutust, kustutamist. Eesti Põllumajandusmuuseum pakub võimalust tule tundmaõppimiseks ja kasutamiseks lõkkena kõigile huvilistele sõltumata vanusest.

Uurimuslik õppekäik raba elustiku ja ökoloogiliste seoste tundmaõppimiseks.
Õpilased kogevad raba eripära ning saavad sealt positiivse, huvi tekitava elamuse. Õpivad tundma raba läbi sisalik Sissi silmade, nad tunnevad ära arusisaliku, teavad tema eluviisi, elupaika ja seoseid teiste liikidega. Tutvuvad enamlevinud sootaimedega, pööravad tähelepanu ka sellele, kas ja kuidas need taimed sisalikule tähtsad on.

Õppeprogrammi käigus saadakse kogemus vee-elukeskkonna ja -elustiku uurimisest, arendatakse vaatlemis-, märkamis- ja koostööoskust. Tehakse vaatlusi: mõõdetakse vee temperatuuri ja happesust, võimalusel ka veekogu sügavust ja Secchi kettaga vee läbipaistvust. Rühmatööna teostatakse kahvapüüki. Õpitakse määrajate kasutamist, määratakse selgrootute liigid/rühmad ja toitumistüüp. Hinnatakse uuritud veekogu selgrootute mitmekesisust ja veekogu seisundit. Arutletakse vee-elustiku mitmekesisuse tähtsusest looduses ja inimese elus.

Vee õppepäeval räägime vee olulisusest ja uurime selle põnevaid omadusi. Tutvume AHHAA eksponaatidega ning lahendame eksponaatide abiga elulisi ülesandeid.

Sipelgas Ferda annab juhiseid jäätmete sortimiseks ja jäätmetekke vähendamiseks.