

Progrmmi käigus tutvume erinaveta metsatüüpide ja ja sealsete asukatega, nendega, kel jalad all ja nendega, kes juurikaga maa küljes kinni. Käime palu-, lodu-, raba-, segametsas, lisaks puiskarjamaal, tutvume sealsete tüüpiliste asukatega.


Õppeprogrammi eesmärk on tutvustada metsa ja selles leiduvaid põnevaid saladusi looduskoosluste, omavahelise kommunikatsiooni ja metsa eluringi teemadel ning õpetada turvalist ja säästlikku käitumist ning jätkusuutlikku metsahoidu. Tutvume erinevate metsatüüpidega, arutleme looduskoosluste seoste üle, metsa eluringi ning säästliku ja jätkusuutliku looduskasutuse üle, mõtiskleme inimtegevuse mõju üle metsas. Räägime pärandkultuurist metsas. Orienteerume kaardi abil. Õpilased saavad ise proovida ainetundide korraldamist looduses, tunnetame metsa viie meelega ning mängime maastikumängu. Retk on sobilik ka liikumise erivajadusega õpilastele.

Programm tutvustab talus tehtavaid sügisesi töid ja toimetusi. Näha saab vanaaegseid talutööriistu ja - esemeid. Tutvustame teravilju ja nende ajalugu, töötlemist ja kasutamist. Käsikivil saab jahu jahvatada ja käsimasinaga koorevõid teha. Maitseme vaaremade aegset rukkikuklit ja karaskit.

Programmi eesmärk on viia osalejad vanemasse jõuluaega, mil päkapikke ega jõuluvanasid veel ei tuntud. Veskis küpsetame ja maitseme pühadeleiba. Rehetoas ootavad talutoidud ja vanaaegsed mängud, laudas söötmist ja paitamist loomad - meie taluabilised. Muuseumi käsitöömajas toimub jõuluteemaline meisterdamine.