

Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste loomade ja taimede elu ning kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Sisse tuuakse ka elurikkuse, fotosünteesi ja toiduahela mõisted. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema. Aastaaegade tegevuskeskustes katsuvad lapsed topiseid, uurivad herbaarlehti, linnupesi ja mune, päris putukaid ja sipelgapesa mulaaži.
Tund kestab 60 minutit ja viiakse läbi kooli ruumides.
Kõik vajalikud õppevahendid tagab loodusmuuseum.

Keskkonnahariduslikus õppeprogrammis tutvustatakse kodumaiste metsloomade elu ja kohastumusi erinevatel aastaaegadel. Läbi jutustatud lugude, mõistatuste, küsimuste ja mängude õpivad lapsed arutlema ja üldistusi tegema. Aastaaegade tegevuskeskustes katsuvad lapsed topiseid, uurivad herbaarlehti, linnupesi ja mune, päris putukaid ja sipelgapesa mulaaži.
Tund kestab 60 minutit ja viiakse läbi lasteaia ruumides.
Kõik vajalikud õppevahendid tagab loodusmuuseum.

Programm tutvustab Saaremaa kõrgeima piirkonna, Viidumäe looduskaitseala, eripära ja seal paiknevaid haruldasi kooslusi ning liike. Külastame Viidumäe looduskeskuse püsiekspositsiooni. Retkel õpitakse tundma Viidumäe looduskaitsealal paiknevaid allikasoosid, Antsülusjärve rannaastangut ja jalutatakse endises merepõhjas. Tutvutakse haruldaste liikidega ja arutletakse, miks on vaja loodust kaitsta ja kuidas igaüks seda teha saab.

Keila juga kuulub Eesti suuremate ja ilusamate jugade hulka ning on imetlemisväärne eriti kevadisel ajal. Uuesti on korda saanud ka uhke lossihoone jõe kõrgel kaldal. Läheme uurime, mis üldse on juga, teeme juttu vee-elanikest ja hüdroenergia kasutamisest. Põnevust annavad juurde rippsillad. Liigirikkas pargis teeme tutvust taimedega ning soovi korral saame linnulaulu saatel pidada ka mõnusa pikniku.