

Õppeprogrammi raames toimub Ubari maastikukaitseala külastus ja matk koos järsakul ronimisega. Tutvume Põhja-Eesti klindi ja pangapealsele iseloomuliku metsaga. Maastikul näeme ligi 2000-aastase pärandkultuuri elemente, õpime tundma taimi, otsime loomade tegevusjälgi ning naudime ilusaid vaateid Kolga lahele, Kaberneeme poolsaarele ning Rammu ning Rohusi saarele.
Matkal läbime jalgsi koos varustusega 5 kilomeetrit, harjutame köie abil tõusmist ja laskumist. Matk koos söögipausiga kestab 3 tundi.
Õppeprogrammile on omistatud Ökoturismiühingult EHE märk.
Programmi kohandatakse puuetega lastele vastavalt õpilaste individuaalsetele õppekavadele. Pole võimalik kohaldada abivahendiga liikujatele.Meie juhendajad on saanud puuetega inimestega tegelemiseks ettevalmistuse ja läbinud esmaabi kursuse.

Õppekäigul külastame Kostivere karstiala, Jägala juga ja Linnamäe hüdroelektrijaama. Tutvume piirkonna loodusega, vaatleme karstivorme ja fossiilide välja. Õppekäigu peateema on vesi, selle tähtsus looduses ja inimeste elus.

Külastame Kostivere karstiala, Jägala juga ja Linnamäe hüdroelektrijaama, keskendudes nende tähtsusele ning eripärale puhta vee tekke, kasutamise ja kvaliteedi seisukohast. Tutvutakse piirkonna loodusega, külastatakse karstiala ja fossiilide välja.

Õppeprogrammi käigus jagame praktilisi nõuandeid looduses liikujale: kuidas vältida eksimist, mida teha siis, kui oleme tee kaotanud ja kuidas eksimise korral endast märku anda. Anname nõu, kuidas eksinut abistada ja kutsuda abi. Suvel ja sügisel õpime tundma söödavaid ja mürgiseid taimeliike. Teeme onni, süütame lõkke ja teeme teed, soovi korral keedame suppi.

Õppeprogrammi käigus jagame praktilisi nõuandeid looduses liikujale: kuidas vältida eksimist, mida teha siis, kui oleme tee kaotanud ja kuidas eksimise korral endast märku anda. Anname nõu, kuidas eksinut abistada ja kutsuda abi. Harjutame kompassi kasutamist. Sügisel õpime tundma mõningaid söödavaid ja mürgiseid taimeliike. Teeme onni, süütame lõkke ja teeme teed, soovi korral keedame suppi.