placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus: Vanarahvas seostanud paljusid soo- ja rabataimi linnu ja looma nimedega – miks? Kas kuked söövad kuke- ja kured kuremarju? Kas linnusilmadest saab keeta moosi? Kas hanevits on hanekarjuse tööriist? Mis on vahet sool ja rabal või kas üldse on vahet?
Maakond: Pärnumaa
placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus: Matsalu rahvuspark on üks olulisemaid linnualasid Eestis. Kevadel ja sügisel rändab siit läbi üle 2 miljoni vee- ja rannikulinnu, neist umbes 200 000 teeb siinsetel rannaniitudel ja madalatel merelahtedel peatuse, et toituda ja puhata pikal rändeteel. Samal ajal on häälekad ka kohalikud pesitsejad. Eks Matsalut ju kutsutaksegi hellitavalt linnuriigiks.
Maakond: Pärnumaa
placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste
Lühikirjeldus: Metsa kohta on teada hulgaliselt vanasõnu, uskumusi ja mõistatusi. Meie vaarisad jälgisid loodust ja oskasid selle järgi ennustada juba talvel, missugune tuleb heinaaeg või kas sügisel on hea vilja saak. Mida tähendas nende jaoks pööripäev või mida saadi teada kuuse okaste langemisest? Püüame ennustada ilma vanarahvatarkuse järgi.
Maakond: Pärnumaa
placeholder
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus: Käies „metsasahvris“ pead teadma, missuguselt „riiulilt“ võid maiust võtta. Programmis õpitakse tundma erinevate seente ja marjade tunnuseid ja vahet tegema kärbseseenel, puravikul ning riisikal. Samuti vaatleme ja võrdleme erinevaid metsamarju.
Maakond: Pärnumaa
placeholder
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus: Kevad käes ja metsarajad ootavad suuri ja väikeseid vanderselle. Kuidas teha nii, et matk on mõnus üritus sõprade seltsis mitte ohkeid täis vaevade tee, millel ei näi lõppu tulevat?
Maakond: Pärnumaa