Kõik liigid on omavahel toitumise ja elupaiga kaudu seotud, fotol kimalane, jänes, kajakas ja teised
Helen Kivisild
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste
Lühikirjeldus:

Õppeprogrammi sisuks on elurikkuse väärtuste tundmaõppimine nii looduse kui inimühiskonna vaatest. Rühmatöös koostatakse toiduvõrgustikku ning  korratakse peamised looduslikud protsessid aineringes, taustaks ökoloogiline püramiid. Saadakse selgeks looduse kestliku toimimise põhimõtted elurikkuse osalusel.

Maakond: Võrumaa
Rahvusparkide kobarlogo
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Eestimaa rahvusparkide programm keskendub Eesti looduskaitse süsteemi tutvustamisele rahvusparkide näitel. Saadakse põgusalt tuttavaks kõigi 6 rahvuspargiga ning põhjalikult tutvutakse oma kodule lähima rahvuspargi loodus- ja kultuuriväärtustega. Aktiivtegevuste käigus ehitatakse üheskoos rahvuspargi mudel ja mängitakse rollimängu. Rollimängu käigus saadakse teada erinevate sihtrühmade huvid ja vajadused kaitsealal.

Programm toimub koolis (2x 45 min) või rahvuspargi külastuskeskuses koos matkaga (3h).

Maakond: Võrumaa
Jäätmete sorteerimine
Mari Kala
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Õppeprogrammis saab läbi aktiivtegevuste ja arutelude vastused küsimustele mis on jäätmed, kuidas need tekivad, miks on vajalik nende liigiti kogumine, mis saab jäätmetest edasi, kuidas jäätmete teket vähendada ning kuidas see kõik säästab meid ümbritsevat loodust.

Maakond: Võrumaa
aidanäitusel on vanad talus kasutatavad tööriistad
Aidanäitus, foto: Helen Kivisild
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Kuidas on elatud ajast aega kooskõlas loodusega, saadakse teada läbi erinevate tegevuste – kultuuripärandi bingo, terast leivani pildijada kokku panemine, aidas käsikiviga jahvatamine, puude, põõsaste ja ravimtaimede tundmaõppimine matkarajal Ähijärve ääres. Kuulatakse kohalikke muistendeid ja arutatakse, mida kõike pakub meile mets. Selgub, et eelmiste põlvede teadmised on väga väärtuslikud tänapäevalgi ning kultuuripärandi kandja on igaüks.

Maakond: Võrumaa
Raudrohi. Foto: Helen Kivisild
Helen Kivisild
Sihtgrupp: Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Elurikkus on ökosüsteemide toimimise alus. Retkel vaatleme ja õpime tundma erinevaid taimeliike ja nende Programmis keskendume ökosüsteemide elurikkusele taimede näitel. Retkel vaatleme ja õpime tundma erinevaid taimeliike ja nende tunnuseid niidu- ja metsakoosluses, taimede kasutust meie igapäevaelus. Rühmatööna õpime kasutama määrajaid ja võrdleme kahe koosluse taimede liigirikkust. Huvi korral on lisaks võimalik õppida praktilist taimede kasutust taimetrüki tehnika näitel.

Maakond: Võrumaa