

Õpilane saab ülevaate õiglase kaubanduse teemast ning sellega seonduvatest probleemidest arengumaades. Mõistab banaani, puuvilla, kohvi ja kakao kasvatamisega kaasnevaid ohte keskkonnale ja inimesele ning seeläbi saab aru ressursside säästva kasutamise olulisusest. Praktilise ja mängulise kogemuse abil kinnistab teadmisi õiglasest kaubandusest- oskab ära tunda peamised õiglase kaubanduse kaubad ning seostada neid arengumaade probleemidega, keskkonnakaitsega ja sotsiaalse õiglusega.
Tegemist on tubase programmiga, arutelude, vestluste, väitluste vormis. Õpilaste teema omandamist küsitakse programmi lõppedes lõpuringis,
Programmi eesmärk: Juhtida tähelepanu säästvale tarbimisele, keskkonnasõbralikemate toodete valikule, õiglase kaubanduse teemadele.
Õpipädevused:
Õpitulemused:
2. Õpilane teab ja oskab kasutada kontekstis mõisteid inimõigused, põhiõigused, sotsiaalmajanduslikud õigused, poliitilised õigused ja kultuurilised õigused;
3. Õpilane teadvustab looduse, tehnoloogia ja ühiskonna vastastikuseid seoseid ning põhjendab säästva arengu tähtsust isiklikul, kohalikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:
Bioloogia: 2.2.4.9. Ökoloogia ja keskkonnakaitse; geograafia: 2.3.4.4. Rahvastik; ettevõtlusõpetus: 2.2.1. Turumajandus, ettevõtlus ja tarbimine.
Läbivad teemad: Keskkond ja jätkusuutlik areng, Kodanikualgatus ja ettevõtlikkus, Kultuuriline identiteet, Loodus- ja keskkonnakaitse, Tervis ja ohutus, Väärtused ja kõlblus.
Ainetevaheline lõiming: bioloogia, geograafia, ühiskonnaõpetus
Mõisted: Loodus- ja keskkonnakaitse, õiglane kaubandus, arengumaad, puuvill, kohv, kakao, keskkonnakahju, vihmamets, keskkond, jätkusuutlik areng, looduskaitse, keemiline tõrje, sotsiaalsed tingimused, keskkonnasäästlik tegevus, sotsiaalne õiglus.
Meetodid:
Metoodid:rühmatöö, arutelud, analüüs grupis, tagasiside
Ajakava:
Sissejuhatus: 10 minutit
Ülesanded õppemänguna 1h 20 minutit
kokkuvõttev analüüs 30 minutit.
Üldjuhul toidupausi programmi jooksul ei tehta, soovi korral palume sellest teada anda, et retkejuht oskaks aega planeerida.
Juhis õpetajale:
Tegemist on tubase programmiga. Loodusmajas tuleb välisjalanõud ära võtta. Õpetajal on programmi jooksul toetav ja innustav roll.
Õpetaja täidab programmi lõppedes tagasisidelehe.
Sihtgrupp:
Kestus:
Grupi suurus:
Toimumise aeg:
Hind:
Lisainfo:
Kasutatavad õppevahendid: Kasutatavad õppevahendid Õppevahend „ÕIGLANE KAUBANDUS“ (on juhendaja poolt.
Läbiviimise koht:
Läbiviimise asukoht:
58.250494029605, 26.464237137891
Maakond:
Otsekontakt:
52 54 172, 5088359
Programmi läbiviija:
Keel:
Viited:
Pikk kirjeldus:
Õppeprogrammi lühikirjeldus:Õpilane saab ülevaate õiglase kaubanduse teemast ning sellega seonduvatest probleemidest arengumaades. Mõistab banaani, puuvilla, kohvi ja kakao kasvatamisega kaasnevaid ohte keskkonnale ja inimesele ning seeläbi saab aru ressursside säästva kasutamise olulisusest. Praktilise ja mängulise kogemuse abil kinnistab teadmisi õiglasest kaubandusest- oskab ära tunda peamised õiglase kaubanduse kaubad ning seostada neid arengumaade probleemidega, keskkonnakaitsega ja sotsiaalse õiglusega.
Tegemist on tubase programmiga, arutelude, vestluste, väitluste vormis. Õpilaste teema omandamist küsitakse programmi lõppedes lõpuringis, õpetaja täidab programmi kohta tagasisidelehe.
Programmi sihtrühm: 7.-9. klass, gümnaasium, programmi viiakse läbi eesti keeles.
Kestvus: 2h
Grupi suurus: 24 õpilast
Programmi läbiviimise aeg: aastaringselt
Programmi läbiviimise koht: Vapramäe Loodusmaja
Juurdepääs: Programmile tulles palume parkida buss Vapramäe Loodusmaja parklasse. Parklast on näha Vapramäe Loodusmaja, palume õpilastega tulla Loodusmaja I korruse õppeklassi. Ratastooliga juurdepääs on olemas. Erivajadustega õpilastest palume teada anda.
Juhis õpetajale: Tegemist on tubase programmiga. Loodusmajas tuleb välisjalanõud ära võtta. Õpetajal on programmi jooksul toetav ja innustav roll.
Programmi maksumus: 150.- eur
Programmi eesmärk: Juhtida tähelepanu säästvale tarbimisele, keskkonnasõbralikemate toodete valikule, õiglase kaubanduse teemadele.